08.11.2008, Miroslav Fuks

Dorost těsně prohrál na půdě Zlína

Dorost těsně prohrál na půdě ZlínaBídná venkovní bilance starších dorostenců pokračuje. Bodovým ziskem bohužel neskončil ani zápas na půdě 2. celku tabulky Zlína. Ten zvítězil těsně 3:2 (2:2), když jihlavské branky vstřelili hlavou T. Kučera a z penalty Leligdon. Utkání rozhodl zbytečný penaltový faul gólmana Procházky ve druhé půli.

ZlínZlín
14.kolo, sobota 8.11.2008, 12:00
3:2
(2:2)

Góly Vysočiny: 3. T.Kučera, 42. Leligdon z pen.
FC Vysočina: J.Procházka – Bambula, Pražák, Fadrný, Čížek (46. Machálek) – Pikl (81. Šandera), T.Kučera (60. Kopic), Leligdon, Dobrovolný – Tecl, Vydra

„Už ve 3. minutě jsme se ujali vedení, když si na standardku nejvýše vyskočil Tomáš Kučera. Domácí však poměrně brzy po naší chybě vyrovnali a ve 32. minutě vedení v zápase otočili. Vyrovnaný obraz oboustranně velmi kvalitního a kombinačního utkání však pokračoval a ve 42. minutě sudí nařídil pokutový kop za ruku po centru Vydry. Ten proměnil Leligdon. Rozhodnutí přinesla 72. minutě, kdy gólman Procházka v malém vápně při standardní situaci nesmyslně fauloval útočníka a z nařízené penalty Zlín skóroval. My tak opět jedeme domů z prázdnou. Nyní se musíme co nejlépe připravit na poslední domácí utkání proti Bohemians. Pokud bychom se nám podařilo zvítězit, tak by nám dal zisk 19ti bodů relativní klid do zimní přípravy,“ uvedl kouč Roman Kučera, který do zápasu nasadil hned trojici mladších dorostenců Fadrného, Čížka a Vydru. „Reprezentant Vydra za nás hraje pravidelně. Fadrný naskočil do předchozího domácího utkání proti Opavě a nyní ve Zlíně podal výborný výkon, kterým si řekl o místo v základní sestavě. Čížek měl vyřešit citlivý post levého obránce, ovšem naše představy nesplnil. Nezachytil tempo utkání a v poločase musel střídat. Jeho čas však ještě přijde.“