04.11.2008, vFotbal - Jan Tausch

Reprezentant Vydra: Dát rozhodující gól za Česko je skvělý pocit!

Reprezentant Vydra: Dát rozhodující gól za Česko je skvělý pocit!Internetový portál vFotbal.cz, který je marketingovým partnerem FC Vysočina Jihlava, přinesl rozhovor s českým reprezentantem do sedmnácti let Matějem Vydrou (nar. 1. 5. 1992). Nastupuje za ligový starší dorost FC Vysočina Jihlava a také patří do kádru české reprezentace do sedmnácti let.

Nejprve bych se Vás chtěl zeptat, jak jste se k fotbalu dostal?

Když mi byly čtyři roky, tak mi kamarád navrhnul, abych s ním začal hrát fotbal.

Kdo je Váš fotbalový vzor?

Nejprve byl můj fotbalový vzor Zinedine Zidane. Ze současných fotbalistů je to Didier Drogba.

Jaký je Váš vysněný klub, ve kterém byste chtěl hrát.

V Realu Madrid.

V Jihlavě nastupujete za starší dorost, jste zde spokojený?

Ano, jsem zde spokojený, protože nastupuji s o dva roky staršími hráči.

Před nedávnem jste absolvoval s reprezentací kvalifikační turnaj v Maďarsku, neměl jste před zápasem neobvyklou trému?

Neměl. Soustředím se především na sebe a svůj výkon.

Jaká byla Vaše spolupráce s trenérem Pešicem?

Řekl mi, co mám hrát a já jsem to splnil. Myslím si, že to je dobrý trenér, který dokáže poradit.

Vstřelil jste rozhodující gól proti Gruzii v poslední minutě na 3:2, a tím jste poslal Česko do další fáze. Byl to nejdůležitější gól Vaší kariéry?

Asi to byl nejdůležitější gól v kariéře a byl to také skvělý pocit. Ale nejdůležitější je, že jsme postoupili.

Můžete nám přiblížit atmosféru v kabině českých reprezentantů do sedmnácti let?

V kabině vládne uvolněná a přátelská atmosféra, nikdo si nehraje na hvězdu.