20.04.2008, Miroslav Fuks

Gába: „Základem našich výsledků je skvělá parta“

Gába: „Základem našich výsledků je skvělá parta“Prostřednictvím tradiční profilové ABECEDY vám blíže představuje dalšího z řady hráčů, kteří náš klub posílili v zimní přestávce. Tentokráte jím je defenzivní záložník či stoper Jiří Gába.

 
AUTO: Jezdím s vozem Hyundai Elantra. Jsem s ním určitě spokojen, ale rád bych v budoucnu větší.

DRNOVICE: V létě 2001 jsem se z Prostějova vrátil do letní přípravy Sigmy. Zájem však o mne projevil kouč Drnovic Mazura a já tak dostal prvoligovou šanci. Svůj první start jsem si připsal na Slavii, kde jsem strážil Kuku. Nakonec jsem nastoupil k devíti zápasům, ale podzim jsem zde neukončil. Drnovice za mne totiž nezaplatily a já se vrátil do Olomouce.

Do jihomoravské vísky však mé kroky vedly ještě jednou. Po konci v Mladé Boleslavi mne Drnovice znovu vytáhly na hostování z Olomouce. Šlo o jejich poslední prvoligovou sezónu, v níž vše skvěle šlapalo a my skončili na 8. místě. V létě klub bohužel nedostal licenci a dobrovolně zamířil do II. ligy. Nejen já jsem uvěřil, že klub bude nadále fungovat a zabojuje o postup do ligy. Výsledkem byl celý ročník ztracený ve II. lize a záchrana v posledním kole.

HFK OLOMOUC: Působení v HFK bylo určitě lepší než v olomouckém „béčku“. Našel jsem tu skvělou partu, kvalitní zázemí a obětavé vedení. Odehrál jsem tu i ročník 2003/04, který skončil nečekaným sestupem z II. ligy. Paradoxně poté přišla nabídka z Mladé Boleslavi.

JESENÍK: V Jeseníku jsem se narodil a začal s fotbalem. V šesté třídě jsem však zamířil do Sigmy Olomouc a na cestu se mnou vyrazila i celá rodina. Usadili jsme se o 55 km dál v Sudkově kousek od Šumperku. Rodičům musím touto cestou poděkovat za maximální podporu. Viděli, že je pro mne fotbal na 1. místě a tomu podřídili vše.

KONÍČKY: Nejraději se věnuji svému synovi a rodině. Případně rád sleduji filmy na DVD. Naposledy mne velmi zaujalo „Vykoupení z věznice Shawshank“. Z hudby si poslechnu Daniela Landu nebo Beatles.

MLADÁ BOLESLAV: Do Boleslavi mne vytáhl kouč Bokša v létě 2004. V týmu nováčka I. ligy jsem odehrál skoro celý podzim. Přišlo však vyloučení ve 13. kole, do konce podzimu jsem si už nezahrál a manažer Kúdela mi nejen k mému překvapení oznámil, že už se mnou nepočítají.

NÁPOJ & JÍDLO: Preferuji svíčkovou a červené víno.

OLOMOUC: První dva roky na základní škole jsem do Olomouce denně dojížděl, což bylo při celkové porci 120 kilometrů hodně náročné. V žácích jsem za to byl odměněn mistrovským titulem. Přes dorost jsem se už v sedmnácti letech dostal do juniorky hrající MSFL, ovšem cesta do kabiny „áčka“ byla vždy strašně složitá. Na defenzivních postech v Olomouci vždy vládla velká konkurence. Stačí vzpomenout jména Kučera, Rozehnal, Ujfaluši, Kovář, Kováč a další.

Ligová šance přišla po návratu z hostování v Drnovicích. V sezóně 2001/02 jsem nastoupil k 6 zápasům, které nakonec byly mé jediné v Sigmě. Více jsem toho odehrál v druholigovém „béčku“ a v něm jsem strávil i podzim 2002. Poté si mne vytáhl městský rival HFK.

Do Olomouce jsem se vrátil ještě jednou v létě 2007. Když mi skončila smlouva v Sokolově a já marodil s kotníkem, tak mi podal záchranu trenér Pulpit a vzal mne sebou do Olomouce. Na hřiště jsem se vrátil v září a hrál jsem za juniorku. V závěru podzimu jsem dokonce několikrát seděl na prvoligové lavičce. Při přetlaku hráčů na postu defenzivního záložníka jsem však šanci nedostal. V zimě pro mne v Sigmě nebyla velká perspektiva a já byl velmi rád, že o mne projevila zájem Jihlava.

PROSTĚJOV: Po více než dvou ročnících v třetiligovém „béčku“ si mne na hostování v zimě 1999 vytáhl Prostějov. Za druholigovou šanci jsem byl velmi vděčný a šlo o velkou zkušenost. I díky tomu, že jsem byl placen ze Sigmy a vyhnuli se mi tak ekonomické problémy kmenových hráčů Prostějova, jsem v Prostějově vydržel do léta 2001.

REPREZENTACE: Prošel jsem reprezentačními výběry U-13 až U-18, v níž jsem byl i kapitánem. Poté jsem už šanci nedostal.

SOKOLOV: Po konci v Drnovicích jsem byl bez smlouvy a přišla nabídka kouče Pulpita do Sokolova. Šlo o první sezónu tohoto města ve II. lize, kterou lze určitě hodnotit jako úspěšnou. Mně osobně se dařilo a dokonce jsem vstřelil pět branek včetně dvou do sítě Jihlavy. Tehdy jsme zde remizovali 2:2 a šlo o náš možná nejlepší zápas. Bohužel, v dubnu 2007 jsme si ve Vítkovicích zlomil kotník, což bylo mé dosud nejtěžší zranění. Na hřiště jsem se vrátil až v září a to už bylo v Olomouci.

ŠKOLA: Gymnázium v Olomouci jsem zakončil maturitou a poté jsem zkoušel pedagogickou fakultu, obor zeměpis – tělocvik. S fotbalem to však šlo jen velmi těžko skloubit a studium jsem předčasně ukončil.

UNIVERZÁL: Jsem využitelný na více postech, čehož trenéři vždy využívali. Nejlépe se však cítím na postu defenzivního záložníka, kde mám prostor i k útočení.

VYSOČINA: Jihlava byla jediným klubem, který o mne v zimě projevil zájem. Nabídka mne potěšila a poměrně rychle jsme se domluvili. Přestěhoval jsem se do Jihlavy i s manželkou a dvouletým synem Jirkou. Město se nám velice líbí.

Myslím si, že naše dosavadní jarní bilance je velmi dobrá, jen škoda, že jsme více bodů neuhráli venku. Základem našich výsledků je skvělá parta. Věřím, že během jara dokážeme vystoupat co nejvýše.

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U15 – Pavel Benda a Pavel Tvarůžek

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na starší žáky U15, kteří působí v nejvyšší soutěži své kategorie MSŽL. Z 16ti utkání vybojovali 28 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu