07.04.2008, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Spoluhráčova slabost pomohla Veselému k jubileu

Spoluhráčova slabost pomohla Veselému k jubileuJ i h l a v a - Jubilejní zápas mu vyšel. Přestože se jihlavský záložník Michal Veselý v pátečním duelu proti Vítkovicím (2:0) střelecky neprosadil, bude na něj vzpomínat v dobrém. Při svém dvoustém startu v oficiálním zápase (ligové + pohárové utkání) za domácí celek se sedmadvacetiletý fotbalista, který je jednou z ikon klubu, dočkal vítězství 2:0.

 
 "Říkal jsem si, hlavně abychom to doma zvládli. Teď to pro mě bude o to příjemnější," usmívá se věčně dobře naladěný halv.

Nescházelo přitom mnoho, aby si na svůj kulatý start musel ještě chvíli počkat, nebo by se ho dočkal pouze jako náhradník. Podle původních plánů totiž neměl v základní jedenáctce figurovat.

"Sestava měla být stejná jako v posledních zápasech. Ale Michal Vepřek měl nějakou střevní virozu," popisuje Veselý potíže krajního beka, jenž musel vynechat čtvrteční trénink. "A v pátek ráno se na rozcvičení necítil dobře, byl nějaký slabý, tak se to posunulo. A já jsem šel do základu," popisuje jedna z tradičních opor Vysočiny.

Vepřek nebyl jediným hráčem, kterého podobné potíže během minulého týdne sužovaly.

"V pondělí a úterý na tom byl špatně Gába, v úterý a ve středu Sláma, včera Vepřek a teď Rabušic," stěžoval si v pátek jihlavský kouč Karol Marko. "Kluci teď mají dva a půl dne na to, aby se z toho dostali. A od pondělí se začneme připravovat na Ústí."

O tom, že co by podle odehraných zápasů služebně nejstarší hráč měl atakovat dvoustý start, neměl vůbec zdání. "Řekl mi to až tiskový mluvčí Miroslav Fuks, když jsme nastupovali na hřiště," popisuje Veselý. "Ale určitě to byl příjemný pocit."

Přestože nastoupil na levém okraji zálohy, během utkání se často dostal i na opačnou stranu hřiště, kde měl operovat jeho spoluhráč Martin Dupal. "Od trenéra máme v tomto směru při ofenzivní činnosti volnost," vysvětluje Veselý. "Pouze dozadu, kdy je potřeba pořádná defenziva, je to striktně dané."

Zatímco Veselý v pátek slavil vysoký počet startů, jeho spoluhráč, Brazilec černé pleti Gabriel, se v závěru duelu s Vítkovicemi dočkal v jihlavském týmu své premiéry.

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U15 – Pavel Benda a Pavel Tvarůžek

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na starší žáky U15, kteří působí v nejvyšší soutěži své kategorie MSŽL. Z 16ti utkání vybojovali 28 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu