29.03.2008, Miroslav Fuks

Marko: „Tým získává sebevědomí a svoji tvář“

Marko: „Tým získává sebevědomí a svoji tvář“Po dvou cenných, ale povinných domácích výhrách Vysočina vybojovala první jarní bod z cizího hřiště. Jak zápas na Dukle Praha hodnotil trenér Karol Marko? „Je třeba říci, že jsme do zápasu nevstoupili dobře. Chyběl nám pohyb a agresivita a dělal nám problém bojovný styl domácích. Ti potřebovali získat tři body a my jsme jim k tomu hodně pomohli naší velkou chybou obrany v 10. minutě. Po ní zůstal volný Nečas a neměl problém se skórováním.“

 
Inkasovaná branka nás vykolejila a chvíli nám trvalo, než jsme se dostali zpátky do zápasu. V posledních deseti minutách jsme už měli více ze hry, konečně jsme míč dostali na zem a Duklu jsme začali přehrávat. Stejný obrázek hry pokračoval i ve druhé části, do níž jsme vstoupili se změnou na pravé straně, kde Dupala nahradil Veselý. Naše územní převaha však k velkému množství gólových šancí nevedla, protože Faldyna i Böhm byli velmi pozorně střeženi. Soupeře jsme nutili k chybám a výsledkem bylo nejdříve vyloučení Svatonského po faulu na Cihláře a o chvíli později i zasloužený vyrovnávací gól Tlustého. Závěr duelu už byl hektický a oba celky bojovaly o výhru. Čisté šance si však už žádný tým nevytvořil.

Nechyběl v sestavě při zdolávání defenzívy Dukly tvořivější typ?

Myslím si, že ne. Tuto roli nám dobře plní Gába a naše hra je postavena na rychlých křídelních kombinacích po zemi. Jakmile jsme se k této hře dostali, tak jsme Duklu přehrávali. Navíc mne těší, že jsme ve druhé půli opět měli více fyzických sil než soupeř. Ovšem nezapomeňme na to, že Dukla má nesporně kvalitní tým, o čemž svědčí jejich výhra v Opavě.

Čtyři jarní zápasy = sedm bodů. Jste s touto bilancí spokojen?

Při aktuální obrovské vyrovnanosti II. ligy se rozhodně jedná o dobrou bilanci. Když se boduje, tak je spokojenost na místě. Více mne však těší skutečnost, že tým získává sebevědomí a svoji herní tvář.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen, přičemž můžete zohlednit i výkon z úvodního březnového duelu jara. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu