29.03.2008, Miroslav Fuks

Sedmnáctka prohrála se Srbskem

Česká reprezentace U17 po drtivém vítězství nad Srbskem nezvládla duel o 1. místo proti domácímu Srbsku, kterému podlehla 2:1 (1:0). Celý druhý poločas odehrál jihlavský útočník Matěj Vydra. V příštím utkání, které bude odehráno 31.32008 od 15:30 nastoupí česká sedmnácka proti výběru Slovenska. Bližší informace nám poskytl masér dorostu FC Vysočina i reprezentace U17 Josef Vanko.

„Utkání bylo nesmírně vyrovnané. Domácí se dostali do vedení v 34. minutě po proměněné penaltě. Ještě do poločasu jsme měli několik velmi slibných příležitostí, ale branku jsme nedali. Ve druhem poločase se čekal náš nápor, byli jsme lepší,ale nejlepší hráč a střelec domácích Aleksič (přestupuje za 2 mil. eur do Manchesteru United) vsítil svůj čtvrtý gól na tomto turnaji. Podařilo se nám ještě za deset minut snížit Kadlecem, ale domácí si jednobrankový výsledek uhlídali. A protože repre Slovenska podlehla Švédsku 2-1, existuje ještě naděje na postup. Matěj Vydra nastoupil do druhého poločasu, dle názoru trenéru naši útočnou fázi rozhodně oživil, poctivě se rval, ale bohužel do zakončení se nedostal. Pozitivem, je že zranění z prvního zápasu nebude snad tak vážné a můžeme s ním počítat i do zápasu se Slovenskem.“