10.11.2007, Miroslav Fuks

Marko: „Výkon i dění na hřišti neodpovídá výsledku“

Marko: „Výkon i dění na hřišti neodpovídá výsledku“Trenér Karol Marko zakončil podzim na lavičce FC Vysočina nešťastnou porážkou v Opavě. Jaké bylo jeho bezprostřední hodnocení po skončení duelu? „Utkání jsme prohráli vlastní hloupostí. V první půli jsme ze tří vyložených šancí bohužel proměnili pouze jednu a naopak jsme po nevinném nákopu udělali hloupou chybu a inkasovali vyrovnávací gól. Druhou ránou pro nás bylo vynucené střídání zraněného stopera Suchého, což narušilo styl naší hry.“

Ve druhé části nás domácí enormním důrazem na hranici či spíše nad hranicí tvrdosti dostali pod určitý tlak. A přišel i gól na 2:1. V posledních dvaceti minutách jsme domácí zamkli na jejich půli, byli jsme na tom lépe i kondičně, ale do vápna či vyložených šancí jsme nebyli vpuštěni. Každopádně odvedený výkon i dění na hřišti neodpovídá výsledku. Takový však fotbal bývá…

Jaký byl z vašeho pohledu závěr podzimu?

Určitě jsme ztratili řadu bodů, na které jsme měli dosáhnout. Na mysli mám zejména remízu na Bohemians či domácí výpadek proti Čáslavi. Ve fotbale však žádné kdyby neexistuje a my se nyní musíme upnout k budoucnosti. Těším se na zimní přípravu, která bude dostatečně dlouhá k tomu, abych tým připravil dle svých představ a nikoli za pochodu během sezóny. Zároveň je mi však líto, že podzim končí, protože mužstvo v posledních zápasech prokázalo vzestup výkonnosti a určitě učinil pokrok. A to nejen v defenzívě, která se výrazně zlepšila.

Budete během zimy požadovat posílení týmu?

Z pohledu mého i asistenta Vrzáčka je tým určitě třeba doplnit.