27.10.2007, Miroslav Fuks

Marko: „Zejména v první půli hráči podali výborný výkon“

Marko: „Zejména v první půli hráči podali výborný výkon“Trenér Karol Marko po utkání proti Bohemians neskrýval zklamání z pokaženého závěru, na druhou stranu měl pro své svěřence i slova chvály. „Budu opakovat svá slova po utkání v Sokolově, ale dnes tým podal dosud nejlepší výkon pod mým vedením. Hráči velmi dobře plnili naše záměry, dokázali konečně protrhnout střeleckou smůlu a zejména v první půli podali výborný výkon.“

Nyní je však bezpodmínečně nutné, abychom střížkovský bod v pátek proměnili v tříbodový zisk proti Krči. Dnešní výkon každopádně ukázal, že totální výpadek proti Čáslavi byl vyjímkou, na kterou má snad právo každé mužstvo.

Oproti předchozím duelům jste se vrátil ke klasickému rozestavění 4 – 4 – 2…

Na herním rozestavění tolik nelpíme. Z tohoto složení jsme vycházeli, ovšem v určitých momentech jsme praktikovali 4 – 3 – 3 a jindy zase 4 – 1 – 4 – 1.

Jak jste dnešní duel viděl?

Do zápasu jsme velmi dobře vstoupili, kluci do puntíku plnili naše záměry, byli aktivní a domácí hráče agresivně napadali. Brzy jsme se dočkali zaslouženého vedoucího gólu. Domácí sice záhy po faulu na brankáře vyrovnali, ale hráče to nijak nesrazilo a dokázali velmi rychle odpovědět dalšího brankou. Navíc jsme do půle naše vedení ještě dokázali zvýšit.

Agresivně hrající domácí, na což Vepřek doplatil podezřením na zlomeninu nosu a Macháček naražením zad, vstoupili do druhé půle hodně aktivně a dostali nás pod tlak. My jsme však nadále dokázali být nebezpeční a je skutečně velká škoda, že Simr svoji akci nevyřešil nahrávkou a vzal zodpovědnost na sebe. Za stavu 1:4 by pravděpodobně již bylo rozhodnuto. Závěrečný enormní tlak domácích nakonec slavil úspěch. Z nařízeného přímého kopu, který vedl k vyrovnání, však máme velmi špatný pocit…

Které hráče byste chtěl za jejich výkon vyzdvihnout?

Výborně zahráli Bartoš, Faldyna, Sviták a Cihlář. Velkou oporou byl opět gólman Macháček, který nás podržel.