Aktuální pohled na marodku FC Vysočina | FC Vysočina Jihlava
Aktuální pohled na marodku FC Vysočina
V současné době by je trenéři FC Vysočina v jejich vrcholné formě určitě brali všemi deseti. Bohužel s nimi počítat nemohou, neboť po zranění teprve zvyšují tréninkovou zátěž a nebo začali s rehabilitací. Řeč je o čtveřici Branislav Rzeszoto, <b>Jiří Malínek</b>, Michal Kadlec a Vladimír Peška.
Nejblíže k návratu do jihlavské sestavy má gólman Branislav Rzeszoto, který po dubnovém přetržení achilovky již tři týdny trénuje s mužstvem a postupně zvyšuje zátěž. „Dávky si ordinuji podle svého subjektivního pocitu, nechci nic uspěchat. Zatím bohužel nejsem schopen 100% odrazu ze zraněné nohy. Věřím, že se už brzy budu schopen postavit naplno do branky,“ řekl ke svému zdravotnímu stavu Braňo.

Pilíř obrany Michal Kadlec utrpěl zranění menisku a nedávno podstoupil arteroskopii. „Už týden jezdím na rotopedu a pozvolna zvyšuji dávky a intenzitu. Operované koleno však stále trochu cítím a nemohu ho zcela propnout. Zlepšení však pociťuji každý den. Ještě příští týden zůstanu u kola a v 39. týdnu bych se již chtěl připravovat na hřišti a vyklusávat. Náročnost tréninků bude zvyšovat podle svých pocitů.“

To Vladimír Peška má vidinu fotbalových zápasů ještě hodně daleko. Jeho martyrium s kolenem, které vypuklo již v únoru, totiž zdaleka nekončí. Zranění vazů tehdy vedlo pouze k arteroskopii, po které se hráč s určitým zpožděním zapojil do letní přípravy juniorky. Hned po prvním přípravném utkání však bylo jasné, že vše není v pořádku. Další vyšetření ukázalo, že koleno potřebuje plastiku křížového vazu, která proběhla v Praze u doktora Maurera 25. srpna. „První dva dny po operaci byly dost hrozné a moc jsem toho nenaspal… Naštěstí brzy přišlo zlepšení a já mohl začít rehabilitovat a dělat předepsané cviky. To potrvá ještě zhruba osm týdnů, přičemž za čtyři týdny bych koleno mohl začít prošlapávat na kole a plavat v bazénu. Podle doktorů je reálné, abych v lednu začal nabírat kondici a v únoru se naplno zapojil do zimní přípravy,“ nastínil své plány talentovaný útočník.

Jirka Malínek je po plastice vazů přeci jen o několik měsíců dál. Rehabilituje již tři měsíce a denně plave, jezdí na kole a posiluje ochablý vaz. „Po poslední prohlídce lékaři konstatovali, že vše léčba probíhá dobře, ovšem vaz je stále slabý a křehký. Přede mnou jsou tak ještě další tři měsíce, které budou směřovat k mému stoprocentnímu zapojení do lednové přípravy na jaro. Už zhruba za 14 dní budu moci začít vytrvalostně vyklusávat.“

Pokračovat na další článek:

FC Vysočina proti Chrudimi touží po vítězné domácí tečce

Před fotbalisty FC Vysočina je 28. kolo Chance Národní Ligy, které je pro ně zároveň posledním domácím duelem v sezóně. Poslední dvě kola totiž Jihlava odehraje na stadiónech soupeřů, tudíž máte v neděli 11. května od 17:00 hodin poslední možnost svůj tým podpořit. V bitvě proti Chrudimi, která je už jistým účastníkem baráže, bude ve hře nejen jistota setrvání ve II. lize.