12.08.2007, Miroslav Fuks

Juniorka úvod sezóny v Lipové nezvládla

Juniorka úvod sezóny v Lipové nezvládlaNově složenému „béčku“ FC Vysočina se vstup do MSFL výsledkově nepovedl. Juniorka v Lipové podala bojovný a kvalitní výkon, z penalty se dokázala díky Chlupovi ujmout vedení, ale nakonec 2:1 podlehla. Nepomohl ani start vicemistra světa do 20ti let Tomáše Cihláře.

Diváci: 250

Lipová: Švéda - Hložánka, Král, Hajčík, Šimeček - Marek, Simandl, Zdráhal, Roupec - Richter, Hrubý.
FC Vysočina B: Štěpanovský - Hříbek, Kříž, Kovařík (75. Havránek), Cihlář - Benda, Chmelík (78. Bureš), Chlup, Niederle (55. Zedníček) – Šamánek, Rabušic

Našim fotbalistům lépe vyšla první půlhodina utkání. Po faulu Hajčíka na Šamánka kopali penaltu, kterou bezpečně proměnil kapitán Chlup. „Poté jsme měli převahu a nechybělo mnoho k tomu, abychom naše vedení zvýšili. Místo toho jsme na pravé straně vyprodukovali chybu a v 36. minutě po přihrávce Marka srovnal Simandl. Až do konce první půle jsme byli pod tlakem domácích, kteří byli po vyrovnání logicky na koni,“ uvedl kouč Roman Kučera.
Ve druhé části se hosté vzpamatovali a vypracovali si dvě obrovské šance ze strany Šamánka a především Bendy. Mladíci si bohužel v šancích počínali nezkušeně a neproměnili je. Rozhodnutí padlo v 72. minutě, kdy vstřelil hlavou branku nejvyšší hráč na hřišti Pekař. „Až do konce zápasu jsme se rvali alespoň o vyrovnání. Nasadili jsme tři útočníky, ale vyrovnání nám nebylo přáno. Věřím, že se tým bude postupně zlepšovat. Dnes prokázal příkladnou bojovnost a vůli,“ dodal Kučera.