Výborné zprávy zní z tábora třetiligových žen FKM Vysočina. Svěřenkyně trenéra Petra Benedikta opanovaly třetí nejvyšší soutěž a vybojovaly si postup o patro výš. Dominanci týmu dokreslila nejlepší střelkyně týmu Barbora Suská. Zda budou hrát jihlavské fotbalistky o patro výš, o tom však zatím rozhodnuto není.
Dost bylo negativních zpráv. FKM Vysočina se může v sezoně
2025/2026 pyšnit i jedním ligovým prvenstvím a postupem.
Královnami 3. Moravskoslezské ligy žen se staly svěřenkyně
trenéra Petra Benedikta. Ty se v celém soutěžním ročníku jen
třikrát musely sklonit před kvalitou soupeřek. Ve všech
zbývajících duelech buď zvítězily, anebo jako v případě
záříjového duelu s druhým Zlínem, odešly s bodem za remízu.
„K titulu nás
dovedlo domácí vítězství 5:2 nad Zlínem v předposledním kole.
Pak mohly začít oslavy. Máme z toho samozřejmě velkou radost,“
komentoval klíčový okamžik lodivod žen.
Důvodem k oslavám
je i obdivuhodný počin Barbory Suské. Ta dokázala vsítit celkem
42 branek, což byla prakticky polovina všech gólů, jež Vysočina
vstřelila. „Dle soutěžního řádu jsme si zajistili postup do
vyšší ligy. Faktorů, které to teď ale mohou ovlivnit, bude víc.
V první řadě to bude verdikt řídícího orgánu soutěží. A
pak taky samozřejmě rozhodnutí vedení FC Vysočina, zda bychom
případně druhou ligu přihlašovali,“ doplnil Benedikt.
Definitivně jasno
musí být před losovacím aktivem. O ne/podání přihlášky do
vyšší soutěže vás budeme informovat.

Pokračovat na další článek: