Představenstvo FC Vysočina se po dlouhých pondělních jednáních rozhodlo přistoupit ke změně ve vedení prvoligového týmu. Počínaje úterým 30. září odvolalo kouče Petra Radu a asistenta Zdeňka Kluckého a zodpovědností za ligové „áčko“ pověřilo dlouholetého trenéra mládežnických týmů FC Vysočina Romana Kučeru.
„Petr Rada a Zdeněk Klucký zaslouží velký díky za práci, kterou v FC Vysočina odvedli. Sehráli důležitou roli v našem herním a výsledkovém vzestupu v uplynulé sezóně, kdy tým dovedli od sestupových starostí až k 8. místu v nevyšší soutěži. Bohužel, vstup do aktuálního ročníku SYNOT ligy zůstal výrazně za naším očekáváním a my na nepříznivou situaci byli nuceni zareagovat. Uvědomujeme si, že naše současné tabulkové postavení má hlubší příčiny a není spojeno pouze s trenérským vedením mužstva. Cítíme však, že tým potřebuje okamžitý impuls, ke kterému jsme se rozhodli přistoupit,“ uvedl Ing. Jiří Pech, předseda představenstva FC Vysočina, který dále doplnil: „Příchod trenéra Romana Kučery představuje dočasné řešení maximálně do konce podzimní sezóny. Vnímáme u něj zodpovědnost za další vývoj klubu a velké odhodlání pomoci FC Vysočina ve složité situaci. Zároveň tak získáváme prostor k nalezení trenérské osobnosti, která bude zárukou dlouhodobé koncepční práce s týmem.“
Roman Kučera (nar. 20. ledna 1964) se v kabině „áčka“ setkání se svým synem, středopolařem Tomášem Kučerou. Do FC Vysočina přišel z Havlíčkova Brodu v roce 2002 a postupně trénoval všechny mládežnické týmy od mladších žáků po juniorský tým, přičemž k jihlavskému juniorskému týmu nastoupil v létě 2011. Roman Kučera zároveň v letech 2010 a 2011 vedl českou reprezentaci U16. Na počátku ledna letošního roku se dočkal významného ocenění své práce, když v rámci 12. ročníku galavečeru Grassroots fotbalu obdržel ocenění pro nejlepšího trenéra v juniorské a dorostenecké kategorii.
Nový kouč FC Vysočina se dnes dopoledne ujal prvního tréninku mužstva, který proběhl ve Vyskytné. Pomáhal mu s ním dlouholetý kapitán jihlavského týmu a asistent juniorky Michal Kadlec. Podobu modifikovaného složení realizačního týmu budeme specifikovat během dnešního dne.
- fotografie ze vstupu kouče Romana Kučery do kabiny "áčka" a z prvního tréninku naleznete ZDE

Pokračovat na další článek: