S FC Vysočina se začal připravovat sedmadvacetiletý jihlavský odchovanec Milan Kopic. O dalším osudu obránce, který v posledních dvou letech podstoupil čtyři operace kolene, rozhodne zkouška. "Uvidíme, co bude při větší zátěži," netuší hráč.
Sedmadvacetiletý stoper či krajní obránce při historicky první sezoně jihlavského klubu v nejvyšší soutěži, v ročníku 2005/2006, za FC Vysočina odehrál devět utkání a vstřelil jednu branku.
Poté se vydal na cestu "velkým" fotbalem: prošel mimo jiné oběma pražskými S - Spartou i Slavií, Mladou Boleslaví, byl v angažmá v nizozemském Heerenveenu.
Slibně rozvíjející kariéru však přibrzdily vleklé zdravotní potíže. "Za poslední dva roky jsem měl čtyřikrát operované levé koleno," popisuje Kopic své strasti. "Můj zdravotní stav byl špatný, moc jsem toho neodehrál. Teď bych byl rád, kdybych zůstal chvilku zdravý a mohl půl roku hrát v Jihlavě. A pak by se vidělo, co dál," líčí.
Podobné plány měl také v létě, kdy po ukončení smlouvy v Heerenveenu zamířil do slovenské Corgoň ligy a Slovanu Bratislava. Tam však během podzimu nastoupil jen ke třem ligovým zápasům.

Pokračovat na další článek: