Urban se na zápas proti Dukle velice těší | FC Vysočina Jihlava
Urban se na zápas proti Dukle velice těší
FC Vysočina doma na podzim ještě neprohrál, většinou předváděl velmi dobré výkony a dosud vstřelil 16 branek! Podaří se tuto pozitivní bilanci protáhnout až do posledního domácího duelu sezóny? Dokáží jihlavští fotbalisté konečně Duklu Praha porazit? Nejen na to jsme se zeptali kouče <b>Luboše Urbana</b>.
Cesta k vítězství nad Duklou povede pouze přes kvalitní útočnou hru. Na těžkém mokrém terénu bude docházet k chybám, tudíž nejlepší obranou bude útok. Musíme si vytvořit tlak a proměnit gólové šance, což se nám zatím na domácí půdě daří.

V Dukle Praha jste strávil šest let hráčské kariéry, tudíž to pro vás asi bude specifické utkání...

Na zápas se z tohoto důvodu strašně těším. V tomto klubu jsem strávil krásné fotbalové roky a je mi proto velice sympatický. Hraju za její starou gardu různé zápasy a halové turnaje a mám z tohoto období celou řadu přátel. Duklu nyní trénuje bývalý spoluhráč Günter Bittengel, kolem tohoto klubu se stále pohybuje Jan Fiala a na zápas se v roli diváka chystá i nedávný reprezentační kouč Petr Rada. Za Duklu chytá jeho syn.

Dukle se na podzim příliš nedaří. Jaké jsou vaše poznatky o tomto týmu?

Jako bývalý hráč jsem držitelem VIP karty Dukly, tudíž na její zápasy chodím dost často. V létě zde došlo k omlazení kádru a tomu se vstup do nového ročníku docela podařil. Poté se však rozpadla osa Gedeon – Kolomazník a týmu se přestalo dařit. Naposledy zvítězili v 9. kole nad Vítkovicemi a od té doby čekají 5 zápasů na výhru. V sestavě nastupuje řada mladíků, kteří sbírají cenné druholigové zkušenosti. Tento náročný proces samozřejmě nepřináší výsledky okamžitě. V týmu však kvalita je, což dokazuje jejich poslední domácí remíza s Hradcem. Navíc se do sestavy vrátil velmi zkušený Gedeon. Očekávám, že v pátek Dukla vsadí na zabezpečenou obranu a rychlé kontry. Pro ně jsou útočníci Chigou a Kulvajt ideální.

Zápas se odehraje za chladného počasí a na mokrém terénu. Ovlivní to nějak vaši taktiku?

Zejména v defenzívě musíme hrát jednoduše. Soupeře musíme dostat vysunutým presingem a důrazem pod tlak. Zápas rozhodně chceme vyhrát a dobře se tak rozloučit s domácími fanoušky. Poté můžeme v klidu odjet k závěrečnému boji o tři body do Mostu.

Jste kompletní? Bude už k dispozici gólman Winter?

Po Třinci trápili menší šrámy Mešanoviče a Penc. Oba by však měli být v pořádku a navíc po viróze začal trénovat Gruber. Nejvíce mne však těší, že do tréninků už naplno jde gólman Winter. Je proto možné, že už v pátek nastoupí.

Sporná situace v jihlavském vápně. Kolomazník padá po střetu s Karlíkem a Winterem

Pokračovat na další článek:

Hodnocení sezóny U12: Michal Vejmelka

Mladší žáci U12 FKM Vysočina Jihlava vyhráli nadstavbovou skupinu SpSM-U12 JIH, kdy v 6ti členné skupině skončili s 3 bodovým náskokem nad Sigmou Olomouc! Zeptali jsme se proto jejich hlavního kouče Michala Vejmelky, jak by zhodnotil uplynulý velice povedená ročník.