V květnu 2010 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
1.5.Vysočina na Spartě rozhodla už v první půli!SPB - JIH 0:3, 25.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina pokračují ve výborných jarních výsledcích! Díky skvělé první půli si na Strahově poradili s „B“ týmem pražské Sparty v jasném poměru 0:3 (0:3). O prodloužení úspěšné série se dvěma trefami ve 4. a 18. minutě postaral bosenský kanonýr Muris Mešanović a zásahem ve 26. minutě kapitán Filip Dort. Jihlavský tým tak nadále drží 4. příčku tabulky.
1.5.Urban: Velmi nám pomohl rychlý gólMiroslav FuksZimní proměna ligového kádru FC Vysočina zatím nese své plody. Jihlavský tým nyní drží sérii pěti vítězství v řadě, osmi zápasů bez porážky, třikrát za sebou neinkasoval a navíc je nejlépe střílejícím celkem II. ligy. Jak viděl kouč Luboš Urban poslední duel proti sparťanskému „béčku“?
1.5.Starší jedou ze Slávie s bodem, ale bez peněz a mobilůSLA - JIH 0:0, 24.kolo | Miroslav FuksStarší dorostenci FC Vysočina i v improvizovaném složení vybojovali na půdě Slavie Praha bod za remízu 0:0. Udrželi si tak 6. příčku extraligové tabulky. Stínem utkání je fakt, že kabina jihlavských hráčů byla během zápasu vykradena a mnozí tak přišli o doklady, mobily a hotovost.
1.5.Holky zaslouženě přehrály DobraticeJIH - DBR 4:1, 17.kolo | Miroslav FuksDalším kolem pokračovala druhá nejvyšší soutěž žen, ve které si hráčky FC Vysočina poradily s celkem Comfort Dobratice po zásluze 4:1 (2:0). Naše hráčky zvítězily potřetí v řadě díky trefám Zdeňky Žampové, Kateřiny Valentové, Petry Žampové a Anny Lačné.
2.5.Juniorka nejtěsněji podlehla ve SlavičíněSLV - JIB 1:0, 23.kolo | Miroslav FuksJuniorka FC Vysočina už tři utkání v řadě čeká na bodový zisk. Dnes po velmi dobrém výkonu podlehla nejtěsněji a smolně1:0 (0:0) na půdě 7. celku tabulky FC TVD Slavičín. Zápas rozhodl rohový kop v 57. minuty, kdy skóroval domácí Horák. V jihlavské základní sestavě nastoupili hned tři starší dorostenci – Matiášek, Ptáček a T.Kučera.
4.5.Představujeme domácího soupeře – FK Baník SokolovJIH - SOK 2:0, 26.kolo | Miroslav FuksHodně atraktivní podívanou slibuje páteční druholigový duel FC Vysočina proti Baníku Sokolov. Od 19.00 hodin na sebe narazí dva ofenzivně laděné týmy, jejichž aktuální výsledky jsou na opačných pólech. Zatímco Jihlava se těší ze skvělé série úspěchů, tak ambiciózní Sokolov už nevyhrál pět zápasů v řadě. Pro hosty však hovoří bilance posledních zápasů, které skončily drtivými výhrami Baníku.
6.5.Mladší žáci čtvrtí v moravském finále Danone CupuDavid ZemanMladší žáci FC Vysočina ročníku 1998 obsadili velmi dobré 4. místo v moravském finále prestižního turnaje, který se konal ve dnech 4. – 5.5.2010 ve Velkých Losinách. Po podzimním vítězství v krajském finále se probojovali mezi 8 nejlepších celků z Moravy, ze kterých pouze vítěz postupoval na republikové finále do Prahy.
7.5.Výborný fotbal, skvělý Mesi a série trvá!JIH - SOK 2:0, 26.kolo | Jaroslav WollmannPáteční podvečer nabídl výborný fotbal a především pokračování vítězné série FC Vysočina! V prvním poločase se diváci branky nedočkali. Na úvodní gól si museli počkat do 52. minuty, kdy se ve vápně uvolnil skvěle hrající Muris Mešanović a svým třináctým gólem v sezóně poslal domácí do vedení. Po průniku bosenského střelce a následném faulu Kury odpískal sudí pokutový kop, který proměnil Filip Dort. Svěřenci Luboše Urbana porazili Sokolov 2:0.
7.5.Urban: Hráče jsme nabádali k trpělivostiJIH - SOK 2:0, 26.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina dělají svým fanouškům na jaře radost. Výrazná zimní proměna týmu nese nečekaně brzy své ovoce a tým podává velice dobré výkony. Minimálně inkasuje, hraje na hranici obětování a agresivity, příkladně bojuje, zlepšuje se jeho souhra, zvedá se atraktivita předváděné hry a především mužstvo sbírá body! Ke spokojenosti chybí jediné – domácí výhra z úvodního duelu nad Zlínem a více diváků v ochozech stadiónu v Jiráskově ulici. Jihlavští fotbalisté si za své jarní výkony jistě zaslouží větší pozornost! Jak páteční duel viděli oba trenéři?
8.5.Juniorka zaskočila exdruholigistu!JIB - HFK 3:0, 24.kolo | Miroslav FuksExdruholigový HFK Olomouc, který na jaře patří k nejlepším celkům MSFL, tvrdě narazil v Jihlavě! Domácí juniorka byla v první části lepší a zaslouženě se díky Michalu Naniášovi ujala vedení. Ve druhé půli byli domácí pod velkým tlakem, ze kterého však vyrovnání nepadlo a naopak výborně hrající Robin Demeter po dvou rychlých brejcích dal konečnému výsledku hodně krutou podobu 3:0 (1:0)!
8.5.Výborný víkend završil starší dorostJIH - CEB 1:0, 25.kolo | Miroslav FuksVýsledkově výborný fotbalový víkend FC Vysočina završili starší dorostenci. V extraligovém utkání po bojovném výkonu zdolali Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0) díky přesné hlavičce reprezentanta Jiřího Fadrného. Svěřenci Pavla Procházky mají po 25 kolech nejvyšší soutěže 38 bodů a tím i definitivu záchrany. V aktuální tabulce jim náleží skvělá 5. příčka!
8.5.Martin Štancl jede na EURO U-17!David ZemanFotbalová líheň FC Vysočina opět dokazuje, že se s našimi odchovanci v mládežnických reprezentacích musí počítat. V nově zveřejněných nominacích figurují hned 4 kmenoví hráči Vysočiny! Velkým úspěchem je fakt, že útočník či ofenzivní záložník Martin Štancl figuruje v české nominaci U-17 na EURO, které se odehraje ve dnech od 14.5. do 31.5. v Lichtenštejnsku! Druhý útočník FC Vysočina Petr Císař je "pouze" mezi náhradníky. Navíc se v polovině května bude konat v Nymburce soustředění reprezentace U-21 a mezi náhradníky figurují útočník Stanislav Tecl (aktuálně na hostování v SK Slavia Praha) a gólman Martin Matiášek, který je navíc nejmladším členem celého výběru.
10.5.Holky si z Hlučína vezou vysokou prohruHLD - JIH 5:0, 18.kolo | David ZemanŽenský tým FC Vysočina si po třech výhrách za sebou bohužel připsal prohru s výborně hrajícím Hlučínem. Po sedmnácti odehraných zápasech holky okupují s 21 body 7. místo tabulky.
11.5.Vyražte s Fanklubem do ČáslaviDavid ZemanV neděli 16.5. se uskutečení další výjezd s Fanklubem FC Vysočina, tentokrát do Čáslavi, kde Vysočina sehraje zápas s místním zachraňujícím se týmem. Odjezd od stadionu se koná ve 14:30 a cena výjezdu je stanovena na 130kč, počet míst je omezen. Zájemci se mohou hlásit na email fanklub.vysocina@seznam.cz nejpozději do středečního večera. Zároveň na tomto emailu zjistíte připadně bližší info. Tak neváhejte a vyražte s námi!
12.5.Daniel Šmejkal se zúčastnil rozlučky Vladimíra ŠmiceraDavid ZemanV úterý 11.5.2010 proběhla na fotbalovém stadionu v Edenu rozlučka s bývalým reprezentačním a slávistickým záložníkem Vladimírem Šmicerem. Na této benefiční akci nechyběl ani současný asistent trenéra FC Vysočina a bývalý spoluhráč Vládi Šmicera Daniel Šmejkal, ten má v I.lize odehráno 196 zápasů za Slavii, Duklu Praha, Viktorii Plzeň a další ligové týmy.
12.5.Juniorka se důležité výhry nedočkalaJIB - MUT 0:0, 25.kolo | Miroslav FuksCíl porazit v domácím prostředí FK Mutěnice nebyl splněn. „B“ tým FC Vysočina v záchranářském duelu nedokázal vstřelit žádnou branku a stejně se vedlo i hostujícímu poslednímu celku MSFL. Jediným, kdo rozvlnil síť byl Tomáš Cihlář, ale jeho gól nebyl pro ofsidové postavení uznán. Rozdíl mezi oběma mužstvy tak nadále činí pouze 3 body, navíc Mutěnice mají lepší bilanci vzájemných zápasů.
13.5.Uvarenko věří, že se v Jihlavě dočká I. ligyMiroslav FuksJarní výsledky FC Vysočina ukazují, že se zimní proměna kádru FC Vysočina velmi podařila. Nedávná anketa na klubovém webu navíc ukázala, že z pohledu fanoušků dosud z nových posil podává nejlepší výkony brankář Maksims Uvarenko. Jak se tento lotyšský gólman dostal k fotbalu?
13.5.Musíme se přizpůsobit nasazení a bojovnosti, říká UrbanCAS - JIH 0:3, 27.kolo | Miroslav FuksV neděli 10. května loňského roku fotbalisté FC Vysočina prohráli na půdě Zenitu 2:1 a výrazně si tak přibouchli cestu do Gambrinus ligy. Přitom v utkání vedli 0:1. Skoro přesně po roce se jihlavští fotbalisté do Čáslavi vrací a jejich úloha opět nebude jednoduchá. Zatímco oni budou v neděli 16. května chtít prodloužit výsledkově úspěšné období a udržet minimálně 4. příčku, tak domácí celek nutně potřebuje 3 body k boji o záchranu ve II lize. Co od tohoto duelu očekává kouč Luboš Urban?
15.5.Dorost veze z Plzně krutý výsledekPLZ - JIH 5:2, 26.kolo | Miroslav FuksStraší dorost veze z Plzně výraznou, ale hodně nezaslouženou porážku 5:2 (1:1). Jihlava na Viktorii podala poměrně dobrý výkon, ovšem nebyla tak střelecky disponovaná, jako domácí celek. Branky Vysočiny zaznamenal v 39. minutě Kosak po centru Tesaře a na 4:2 snížil v 89. minutě Göth po rohovém kopu.
15.5.Juniorka na body v Kroměříži nedosáhlaKRO - JIB 2:1, 26.kolo | Miroslav FuksJuniroka FC Vysočina během sedmi dnů v rámci MSFL zkompletovala všechny varianty bodového zisku. Po domácí výhře nad HFK Olomouc a remíze s Mutěnicemi prohrála na půdě Hanácké Slavie Kroměříž 2:1 (2:0). Domácí v první části využili jihlavské chyby a ujali se vedení 2:0. Ve druhé části už pouze snížil Vladimír Peška na konečný výsledek.