V říjnu 2023 vyšly tyto články:

Další stránky
1>>
27.10.U19: Domácí remíza s PlzníJIH - PLZ 1:1, 13.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost dokázal vybojovat velmi cenný bod na domácí půdě s plzeňskou Viktorií po výsledku 1:1 (0:1). Za jihlavské prémiově skóroval obránce Jáchym Puzrla. Vysočina se tak nachází na 13. místě neúplné tabulky.
27.10.U17: Tři body z domácí půdyJIH - PLZ 3:2, 13.kolo | Matyáš FuksMladší dorostenci navázali na velmi dobrý výkon z venkovního utkání v Karviné a doma dokázali porazit Viktorii Plzeň 3:2 (1:0). Za domácí jednou skóroval Matyáš Vopršal a dvakrát udeřil Dominik Holec. Jihlavští se tímto výsledkem odlepili od dna a jsou na 13. místě tabulky.
27.10.Vysočina uťala příbramskou sérii a slaví zaslouženou výhru!JIH - PRI 2:1, 14.kolo | Miroslav FuksFC Vysočina na svém stadiónu ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Příbrami a zcela po zásluze si připsal cenný tříbodový zisk proti nepříjemnému soupeři. Klíčový první gól vstřelil těsně před poločasem Miroslav Křehlík a v 53. minutě Jihlavu uklidnila trefa Lukáše Fily. V nastaveném čase snížil na konečných 2:1 (1:0) Anih.
27.10.Oulehla: Dokázali jsme, že se v tabulce můžeme dívat směrem vzhůruMiroslav FuksV českém profesionálním fotbale nevídaný počet osmi (8!) odchovanců v základní sestavě FC Vysočina výraznou měrou přispěl k velmi dobrému výkonu a zaslouženému vítězství nad Příbramí. Ta v Jihlavě přišla o pět zápasů trvající sérii výher a domácímu celku stejným poměrem vyšla odveta za smolný květnový duel. Co k zápasu 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY řekli jeho aktéři?
24.10.Zastavíme v pátek vítěznou sérii Příbrami a získáme důležité body?JIH - PRI 2:1, 14.kolo | Miroslav FuksTýden po utkání s Vyškovem je před fotbalisty FC Vysočina další domácí duel proti celku z předních příček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V pátek 27. října se v Jihlavě od 18:00 hodin představí exligová Příbram, která se díky pěti výhrám v řadě vyšvihla na 4. příčku tabulky. Vysočina bude chtít tuto sérii utnout a vybojovat důležité body.
23.10.U17: Spravedlivý bod z KarvinéKAR - JIH 1:1, 12.kolo | Matyáš FuksJihlavský mladší dorost nedokázal udržet vedení a z Karviné si tak odváží bod za remízu 1:1 (0:0). Za Vysočinu vstřelil branku v 73. minutě Tomáš Vambera. Jihlavští se tak momentálně nachází na 13. místě tabulky.
22.10.U19: Prohra proti vedoucímu týmu tabulkyKAR - JIH 3:2, 12.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost prohrál, i přes velmi dobrou druhou půli s vedoucím týmem nejvyšší dorostenecké ligy Karvinou 3:2 (3:0). Za Vysočinu skóroval dvakrát v druhé půli již tradičně Tomáš Zimmermann, který se dělí o druhou příčku krále střelců. Dorostenci se po prohře v Karviné nachází na 13. místě tabulky.
20.10.Vysočina neuhlídala jeden brejk a s lídrem tabulky padlaJIH - VYS 0:1, 13.kolo | Miroslav FuksDuel sedmého s prvním celkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nesl punc velké důležitosti pro oba celky, která se promítla do velmi zodpovědného, bojovného a taktického výkonu zejména na straně FC Vysočina. Vyrovnaná bitva vydržela bez branky až do 75. minuty, kdy z brejku skóroval hostující Metsoko. Jihlava se až do konce duelu snažila alespoň o vyrovnání, které by více odpovídalo dění na trávníku, ale nebylo jí tentokrát přáno.
20.10.David Oulehla: Vytvořili jsme si strašně málo nebezpečných situacíJIH - VYS 0:1, 13.kolo | Miroslav FuksVysočina toužila po skalpu lídra tabulky a v domácím prostředí naši fotbalisté vyvinuli značné úsilí, aby se tak stalo. Bohužel, Vyškov byl po vydařeném kontru šťastnějším celkem a odjel domů s velmi cenným tříbodovým ziskem. Kouč David Oulehla mohl jen litovat neproměněných příležitostí ze závěru duelu.
17.10.V pátek FC Vysočina čeká domácí výzva – porazit lídra tabulky!JIH - VYS 0:1, 13.kolo | Miroslav FuksPo bláznivém utkání ve Varnsdorfu a reprezentační pauze čeká fotbalisty FC Vysočina náročná výzva. V pátek 20. října budou čelit lídrovi tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – MFK Vyškov. Bitva proti týmu s početnou cizineckou legií, kterou vede exjihlavský trenér Jan Kameník, vypukne v 17:00 hodin.
14.10.Vysočina sehrála vítězný přípravný duel na půdě VlašimiVLA - JIH 0:4, 0.kolo | Miroslav FuksPrvní tým FC Vysočina využil reprezentační pauzy a sehrál přípravný duel ve Vlašimi. Na půdě druholigového soka se představil po více než měsíci, kdy zde poměrně smolně prohrál 1:0. Nyní už byli Jihlavané mnohem úspěšnější a zvítězili 0:4 (0:2), když skórovali Tomáš Svoboda, Mame Tall a ve druhém dějství dvakrát Jakub Selnar.
9.10.U17: Důležitá výhra z Frýdku-MístkuFRM - JIH 2:3, 10.kolo | Matyáš FuksJihlavský mladší dorost dokázal na venkovní půdě ve Frýdku-Místku zvítězit brankou v 90. minutě 2:3 (0:2) a odváží si tak veledůležité 3 body do tabulky. O branky Vysočiny se postarali v prvním poločase Adam Hájek s Karlem Jančokem a v druhé půli rozhodl utkání střídající Tomáš Sklenář. Jihlavští dorostenci tedy přečkají reprezentační pauzu na 14. místě tabulky.
8.10.U19: Zbytečná ztráta v závěru zápasuFRM - JIH 2:2, 10.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost nedokázal udržet dvoubrankové vedení a díky dvěma gólům Frýdku-Místku ke konci utkání se tak musí spokojit s remízou 2:2. (0:1). Za Vysočinu skóroval Jan Haala a Adam Kryštof. Jihlavští se tak momentálně nachází na 13. místě tabulky.
8.10.Vysočina ve Varnsdorfu dvakrát prohrávala a nakonec v devíti urvala remízu!VAR - JIH 3:3, 12.kolo | Miroslav FuksVarnsdorf šel v první půli do vedení, ovšem Filip Vedral a Tomáš Franěk příznivý stav strhli na stranu Jihlavy. Domácí toužili po prvním vítězství v sezóně a ve 2. poločase zvýšili obrátky. Osaghae vyrovnal, chvíli poté byl vyloučen Araujo-Wilson, za další 4 minuty poslal domácí do vedení Hodek, a když snahu FCV zmařila červená pro Tonbula, tak se zdálo být hotovo. Jenže v 90. minutě dokázala Marvis Ogiomade vyrovnat na konečných 3:3 (1:2)!
8.10.David Oulehla: Jsem naštvaný na sebe i na mužstvoVAR - JIH 3:3, 12.kolo | Miroslav FuksVysočina ani na osmý pokus neveze vítězství z Varnsdorfu, ovšem tentokrát smutnit nemusí. Jihlavští fotbalisté dokázali na půdě posledního celku tabulky, který nutně potřeboval tříbodový zisk, vybojovat zlatý bod. Dosáhli na něj v poslední minutě nastaveného času, když v té době hráli oslabeni bez dvou vyloučených! Exvarndorfský kouč David Oulehla měl k utkání rozhodně co říct.
4.10.Vysočina se chce ve Varnsdorfu vzepřít historické bilanciVAR - JIH 3:3, 12.kolo | Miroslav FuksVíte, že Slavia Praha ze sedmi prvoligových duelů v Jihlavě zvítězila pouze jednou a to naposledy před 17 lety? A je vám známo, že FC Vysočina ze sedmi vzájemných utkání dosud nikdy nezvítězil ve Varnsdorfu? Právě do Šluknovského výběžku v neděli míří tým exvarndorfského kouče Davida Oulehly, aby se této historické bilanci vzepřel!
3.10.Říjnové reprezentační nominace: povolán Tobiáš RitterMiroslav FuksŘíjnová účast odchovanců Krajské fotbalové akademie FC Vysočina v českých mládežnických výběrech je menší, než byla v září. Pokud v nominacích nedojde ke změnám, tak se zdá, že jediným jihlavským mladíkem, který oblékne reprezentační dres, bude stále ještě čtrnáctiletý Tobiáš Ritter.
2.10.U17: Domácí prohra s vedoucím týmem soutěžeJIH - SLA 0:5, 9.kolo | Matyáš FuksJihlavský mladší dorost neuspěl na domácí půdě s pražskou Slavií po výsledku 0:5 (0:3) a stále tak čeká na první body do tabulky z domácího prostředí. Za domácí tým nastoupil teprve 14letý Tobiáš Ritter. Vysočina se tak nachází i po 9. kole na posledním místě tabulky.
1.10.Vysočina otočila nepříznivý vývoj a vybojovala důležitou výhruJIH - PRO 2:1, 11.kolo | Miroslav FuksFotbalová Vysočina se po dlouhých pěti zápasech mohla opět radovat z vítězství. Dočkala se jej zaslouženě proti Prostějovu, ovšem cesta k důležitým třem bodům byla trnitá. Velmi dobrý vstup do utkání totiž kýžené góly nepřinesl, naopak se v závěru půle z penalty trefil Malec. Jihlavský obrat ve druhém dějství nastartovala přesná hlavička Justina Araujo-Wilsona a výhru trefil po krásném slalomu Matúš Lacko – 2:1 (0:1).
1.10.David Oulehla: Z kluků jsme v poločase cítil, že mají sílu a energii na obratJIH - PRO 2:1, 11.kolo | Miroslav FuksZasloužené vítězství, za kterým si tým šel a který se zrodil i s dávkou nezbytného štěstí. I takto lze zhodnotit dnešní bitvu FC Vysočina proti Prostějovu, jež domácímu týmu přinesla tolik potřebné tři body do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Nabízíme vám pozápasový komentář kouče Davida Oulehly.