V říjnu 2022 vyšly tyto články:

1.10.Starší dorost v závěru přetlačil Zlín a je v I. lize už druhý!JIH - ZLN 2:1, 9.kolo | Miroslav FuksStarší dost v nejvyšší soutěži pokračuje ve skvělé podzimní jízdě! Po výhrách na Dukle a doma s Karvinou zvládl i bitvu o horní příčky tabulky proti Zlínu! V utkání dlouho prohrával, ale v závěru dokázal díky trefám Jana Chytrého a Tadeáše Zaruby skóre otočit 2:1 (0:1)! Naši mladíci se tak posunuli na parádní 2. příčku extraligové tabulky s dvoubodovou ztrátou na Spartu! Nutno dodat, že po devíti kolech jsou sestupové příčky vzdáleny jen o devět bodů.
4.10.FC Vysočina v pátek hostí Prostějov a nutně potřebuje zvítězit!JIH - PRO 1:1, 11.kolo | Miroslav FuksFC Vysočina se v pátek 7. října od 18:00 hodin střetne ve velmi důležitém utkání s Prostějovem. Narazí na se sebe dva ze tří celků s nejhorší formou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, mančafty potřebující bodovat naplno a zastavit výsledkový propad. Přijďte Vysočinu povzbudit, kluci si vaši podporu jistě zaslouží!
7.10.Vysočina se proti Prostějovu musela spokojit s bodemJIH - PRO 1:1, 11.kolo | Miroslav Fuks11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo důležitý zápas celků, které nutně potřebovaly bodový zisk. Domácí FC Vysočina hostil Prostějov a velmi toužil po vítězném přetnutí série čtyř porážek. Díky přesně hlavičce Filipa Vedrala k němu nadějně vykročili, ovšem Hanáci se ukázali být jako velice zdatný soupeř a zkraje druhé půle po zásluze vyrovnali Schaffartzikem na konečných 1:1 (1:0).
7.10.Kameník: Remíza nás mrzí, ale musíme ji po průběhu utkání brátJIH - PRO 1:1, 11.kolo | Miroslav FuksTouhu fotbalistů FC Vysočina konečně zlomit výsledkovou krizi posledních kol rozhodně nebylo možné na trávníku přehlédnout. Prostějov se však ukázal být tvrdým oříškem, tudíž se jihlavský tým musel spokojit jen s bodem a tím i udržením bodového odstupu od pátečního soupeře. Jak ligovou bitvu okomentoval kouč Jan Kameník?
12.10.Potvrdí FC Vysočina svoji skvělou bilanci na třinecké půdě?TRI - JIH 1:1, 12.kolo | Miroslav FuksJihlavští fotbalisté se v sobotu od 10:15 hodin představí na třineckém stadiónu. Nastoupí proti soupeři, s nímž mají dlouhodobě skvělou bilanci a daří se jim i v Třinci. Duel 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude mít pro oba celky velkou důležitost.
14.10.U19: V duelu druhého s prvním podlehli Spartě PrahaJIH - SPA 0:2, 11.kolo | Miroslav FuksV Jihlavě se v pátek hrál dorostenecký duel, který neměl z historického hlediska obdoby. Domácí výběr U19, kterému po deseti kolech extraligy náležela skvělá 2. příčka tabulky, nastoupil proti lidrovi elitní soutěže - Spartě Praha. Naši mladíci předvedli skvělý výkon, rozhodně nebyli horším celkem, ale nakonec odešli poraženi 0:2 (0:0). V aktuální tabulce klesli na 4. pozici se ziskem dvaceti bodů.
15.10.Vysočina v Třinci vedla, hrála proti deseti, ale nakonec bere jen bodTRI - JIH 1:1, 12.kolo | Miroslav FuksVysočina znovu potvrdila, že na Třinec umí. V náročném utkání dvou celků, které potřebují sbírat body, byli jihlavští fotbalisté v první půli lepším celkem a šli díky brance Radka Křivánka do zaslouženého vedení. Náskok drželi a dokonce v 66. minutě získali výhodu jednoho muže v poli. Bohužel, Třinečtí přesto dokázali záhy vyrovnat a cenný bod udržet – 1:1 (0:1).
15.10.Jan Kameník: Dnes jsme ztratili dva bodyTRI - JIH 1:1, 12.kolo | Miroslav FuksUž dvanáctiletá neporazitelnost FC Vysočina na třinecké půdě stále trvá, stejně tak se ale prodloužila série remíz proti tomuto slezskému soupeři – na tři v řadě. S ohledem na příznivý průběh zápasu, v němž Jihlava vedla a soupeř šel v 66. minutě do deseti, je tentokrát bod ztrátou. Své o tom ví kouč Jan Kameník.
18.10.Vysočina poprvé proti Slavii B. Dočká se vítězství?JIH - SBP 1:0, 13.kolo | Miroslav FuksV polovině února 2018 nastoupili fotbalisté FC Vysočina naposledy proti Slavii. Tehdy v památném duelu zvítězili senzačně 1:0 a nastartovali parádní jarní stíhací jízdu, při níž jen strašně málo scházelo k záchraně Svědíkova týmu. V pátek 21. října už od 17:00 hodin se sešívaní v Jihlavě představí znovu – poprvé v historii půjde o „béčko“ Slavie.
21.10.Výhru FCV po šestizápasovém čekání trefil ve druhé minutě nastavení Vedral!JIH - SBP 1:0, 13.kolo | Miroslav FuksFotbalová Vysočina se po dlouhém šestizápasovém čekání na výhru konečně dočkala tříbodového zisku! Ve vyrovnaném utkání proti velmi dobře hrající juniorce Slavie Praha ji trefil v 92. minutě Filip Vedral po přihrávce Miroslava Křehlíka. Vysočinu v utkání několikrát podržel gólman Adam Jágrik.
21.10.Jan Kameník: Vítězný pocit jsme si strašně rádi zase vychutnaliJIH - SBP 1:0, 13.kolo | Miroslav FuksSlavia Praha nebude tento týden na Jihlavu vzpomínat v druholigových konfrontacích v dobrém. Ta hokejová s Duklou ztratila remízu 29 sekund před koncem a ta fotbalová na stadiónu Vysočiny ve druhé minutě nastavení. Pojďme se za dnešním šťastným duelem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA ohlédnout očima jeho aktérů.
23.10.Vysočinu v úterý čeká náročná pohárová konfrontace ve ZlíněZLN - JIH 2:0, 3.kolo | Miroslav FuksRole se obrací. Po dvou pohárových duelech, v nichž Vysočina musela splnit úlohu favorita, jede jihlavský tým na stadión, kde může jen překvapit. Ve 3. kole MOL Cupu se tým kouče Jana Kameníka představí v úterý 25. října od 17:00 hodin na zlínské Letné.
25.10.Vysočina padla ve Zlíně a v MOL Cupu končíZLN - JIH 2:0, 3.kolo | Miroslav FuksVysočina mezi šestnáct nejlepších celků MOL Cupu nepostoupila. Ve Zlíně předvedla velmi sympatický výkon a byla prvoligovému soupeři vyrovnaným soupeřem. Bohužel, opět odplatila na neproměňování šancí, naopak domácí dokázali v každém z poločasů jednou skórovat v podání Bartošáka a Dramého – 2:0 (1:0).
25.10.Jan Kameník: rozdíl mezi týmy byl v efektivitě proměňování šancíZLN - JIH 2:0, 3.kolo | Miroslav FuksJihlavský kouč Jan Kameník se vrátil do Zlína, kde působil tři roky a v roli hlavního kouče zde zlínský prvoligový celek vedl do šestnácti zápasů. Návrat mu rozhodně nezhořkl, protože jeho svěřenci se na půdě prezentovali v dobrém světle. Na postup do osmifinále MOL Cupu to však nestačilo.
26.10.Vedení FC Vysočina rozhodlo o trenérské změně v prvním týmuMiroslav Fuks Fotbalisté FC Vysočina v sobotu zamíří k ligovému utkání v Příbrami s novým trenérským týmem. Vedení klubu se dnes ráno dohodlo s koučem Janem Kameníkem a jeho asistentem Jozefem Pavlíkem na rozvázání smluv. Jména nových trenérů budou prezentována ve čtvrtek.
27.10.Ondřej Smetana: FC Vysočina je pro každého českého kouče dobrou adresouMiroslav FuksPřed fotbalisty FC Vysočina dnes ráno předstoupil nový kouč – čtyřicetiletý Ondřej Smetana, jenž v dubnu skončil na lavičce ostravského Baníku. Jeho novým asistentem bude bývalý člen kádru jihlavského „áčka“ a trenér mladšího dorostu U17 Michal Vávra. Součástí trenérského týmu bude i nadále asistent Michal Veselý a trenér brankářů Tomáš Pokorný.
27.10.Kouče Smetanu čeká těžká premiéra – na stadiónu první PříbramiPRI - JIH 3:0, 14.kolo | Miroslav FuksKouč Ondřej Smetana se v sobotu 29. října poprvé postaví na lavičku FC Vysočina. V rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY by si aktuálně nemohl vybrat těžší premiéru, neboť Jihlavu čeká od 14:30 hodin duel na stadiónu lídra tabulky a jedenáct kol neporaženého celku – FK Viagem Příbram.
29.10.Vysočina na stadiónu první Příbrami odolávala jen hodinuPRI - JIH 3:0, 14.kolo | Miroslav FuksFotbalová Vysočina odjela na stadión lídra tabulky s touhou nevracet se s prázdnou. Po vyrovnaném a bezbrankovém poločase byli jihlavští na dobré cestě, ale po hodině hry domácí Wágner proměnil pokutový kop, k němuž Osmančík v rychlém sledu přidal druhou branku. Jihlava v Příbrami nakonec prohrála 3:0 (0:0) a prodloužila tak čekání na historicky první výhru z Příbrami na devět duelů.
29.10.Ondřej Smetana: Úvodní gól byl pro dnešní duel klíčovýPRI - JIH 3:0, 14.kolo | Miroslav FuksVysočina v Příbrami nezvítězila ani na devátý pokus, prohrála zde už popáté. Ondřeji Smetanovi, který po středečním jmenování koučoval první duel na jihlavské lavičce, tak náročná premiéra na půdě lídra tabulky zhořkla. Jak nevydařené utkání ze svého místa viděl?