27.04.2018, Redakce

Zápas Vysočiny s Boleslaví nabídnul šance, ale byl chudý na góly

Zápas Vysočiny s Boleslaví nabídnul šance, ale byl chudý na gólyVysočina proti Mladá Boleslavi sehrála vypjatý a bojovný duel, tak typický pro boj o záchranu, v němž je důležitý každý bod a výhra by jeden z celků přiblížila k udržení mezi elitou. V utkání ale kralovali oba gólmani, kteří zabránili několika nadějným pokusům. Hlavička Ladry skončila na břevně a proti střele Mary a Ikauniekse zasáhnul Poláček. Oba celky si tak po remíze 0:0 připsaly do tabulky po jednom bodu.

26.kolo, pátek 27.4.2018, 18:00
0:0
(0:0)
Ml. BoleslavMl. Boleslav

ŽK: 84. Jánoš.
Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Wilczek.
Diváci: 3049
FC Vysočina: Rakovan – Vaculík, Buchta, Štěpánek, Schumacher – Mara, Levin (61. Urblík) – Fulnek, Dvořák, Zoubele (79. Popović) – Ikaunieks. Náhradníci: Valeš – Nový, Opluštil, Daníček, Klíma.
Ml. Boleslav: Polaček – Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka – Jánoš, Valenta (90+1. Hubínek) – Konaté, Mareš (79. Fabián), Ladra – Přikryl (71. Rada). Náhradníci: Vejmola – Matějovský, Kateřiňák, Šušnjar.

Kouč Martin Svědík sáhl ke dvěma změnám oproti duelu s Bohemians, když místo Nového a Keresteše nastupují Zoubele a Ikaunieks.

Jihlava do utkání slušně vstoupila a zahrozila jako první v 8. minutě, kdy technickou střelu Mary dokázal brankář Polaček vyrazit mimo branku. V 18. minutě zpoza vápna pálil Dvořák, ale branku minul. Ve 21. minutě o sobě dali poprvé v zápase vědět hosté, když rychlý brejk Přikryla zakončoval v pokutovém území Ladra, ale jeho střela jen těsně minula tyč brány Rakovana. O dvě minut později slovenský gólman vyrazil střelu Mareše. Tentýž hráč si s Rakovanem neporadil ani o sedm minut později, když jeho ránu zpoza vápna vyrazil před sebe. Osm minut před koncem prvního poločasu zahrávali hosté roh, k zakončení se dostal Přikryl, ale z malého vápna trefil jen domácího gólmana.

Po přestávce se Jihlava vymanila z tlaku hráčů v bílém, což dokumentovala 53. minuta, kdy Fulnek našel rozběhnutého Zoubeleho, jenž uvnitř vápna vypálil, ovšem přestřelil. Na druhé straně mohl s bezgólovým stavem po hodině hry zahýbat Ladra a z dorážky také Valenta, ale obě střely dokázal brankář Rakovan skvěle vyrazit. V 69. minutě vysunul střídající Urblík do vápna Ikauniekse, jenž se z velkého úhlu odhodlal ke střele, s níž měl Poláček hodně práce a vyrazil ji na roh. Osm minut před koncem mohl zápas ve prospěch Mladé Boleslavi rozhodnout Ladra, ale jeho hlavičku z malého vápna vytěsnil Rakovan s pomocí břevna na rohový kop. Závěr zápasu však náležel Vysočině. Po šesti minutách na hřišti se mohl prosadit Popovič, ale jeho pohotová střela z prostoru penalty si v 86. minutě cestu mezi tři tyče nenašla. Dvě minuty před koncem technicky střílel z přímého kopu Mara, ale ránu pod břevno na poslední chvíli vyrazil Polaček. Svou desátou branku v sezoně nepřidal v poslední minutě ani nejlepší střelec Jihlavy Ikaunieks, který sice ve vápně obešel obránce, ale jeho prudkou přízemní střelu Poláček skvěle lapil. Zrodila  se tak asi zasloužená remíza, která pro Vysočinu byla čtvrtá v řadě.