28.04.2017, Redakce

Vysočina v důležitém duelu vybojovala tři body nad Zbrojovkou!

Vysočina v důležitém duelu vybojovala tři body nad Zbrojovkou!Fotbalisté FC Vysočina vydřeli nesmírně důležité vítězství proti Brnu a významně oživili své záchranářské naděje. Potvrdili, že se jim proti Zbrojovce na jihlavském stadiónu daří a nad týmem z moravské metropole zvítězili už po šesté v řadě! Zasloužený tříbodový zisk se zrodil po bojovném výkonu a přesných trefách z druhé půle, o které se postarali Lukáš Zoubele, Jakub Fulnek a Davis Ikaunieks.

26.kolo, pátek 28.4.2017, 18:00
3:0
(0:0)
BrnoBrno

Góly: 50. Zoubele, 75. Fulnek, 89. Ikaunieks.
ŽK: 90. Polák (BNO).
Rozhodčí: Orel – Blažej, Hrabovský.
Diváci: 2249
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Vaculík (84. Batioja), Zoubele – Fulnek, D. Ikaunieks (90+1. Rosa), Popović – Rabušic (72. Dvořák). Náhradníci: Soukup – Záviška, Kryštůfek, Duba.
Brno: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák, Zavadil – Ashiru (63. Lutonský), Tašči, Přichystal – Řezníček. Náhradníci: Veselý – Litsingi, Rybička, Vraštil, R. Buchta, Sedlák.

Kouč Josef Jinoch oproti utkání na Dukle Praha učinil hned pět změn! V základní sestavě absentovali zranění Hronek a Hanuš a též nezbylo místo na Dvořáka, Batioju a Rosu. Místo nich v brance nastoupili Rakovan a v poli dostali důvěru Tlustý, Zoubele, Popović a Rabušic.

Velmi důležitý souboj o záchranu nabídl v úvodní čtvrthodině opatrnou podívanou. Za vytrvalého deště si první gólovou šanci připsala v 16. minutě Jihlava, když Popovič po rychlém kontru našel na malém vápně Zoubeleho, který ale nechal vyniknout hostujícího brankáře. Z následného Vaculíkova rohu poslal odražený balon kapitán domácího týmu zpět do vápna přesně na hlavu osamoceného Ikauniekse, ale nejlepší střelec Vysočiny selhal a z malého vápna trefil břevno prázdné branky. Ikaunieks si mohl spravit chuť jedenáct minut před přestávkou, když ze strany postupoval po podklouznutí Kijanskase sám na Melichárka, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl a vůbec nezakončil. Brno v prvním dějství více drželo míč, slušně kombinovalo a bylo velmi nebezpečné po křídelních průnicích Přichystala a Ashirua, jenže gólové příležitosti si prakticky nevypracovalo.

Skóre se měnilo v 50. minutě. Po rohovém kopu Vaculíka z pravé strany a závaru ve vápně poslal Vysočinu do vedení přesnou hlavičkou k tyči Zoubele – 1:0. V 65. minutě mohl po centru Jablonského vyrovnat Řezníček, ale přízemní centr z první poslal vysoko nad branku. Na druhé straně minul Vaculíkův centr v jasné pozici Zoubele. V 73. minutě se do své další příležitosti dostal Ikaunieks, který dostal přihrávku zleva do vápna a rozhodl se pro střelu z úhlu, které minula zadní tyč. Jihlava zasloužený druhý gól přidala v 75. minutě. Vaculík, kdy poslal míč z přímého kopu ze strany k Fulnekovi, který ve skluzu překonal Melichárka a mohl slavit premiérovou trefu v lize – 2:0! Brno poté vsadilo vše na ofenzivu a Jihlava hrozila z kontrů. V 83. minutě byl na konci jednoho z nich opět Ikaunieks, ovšem jeho rána z hranice vápna letěla těsně vedle. Ikaunieks se ale nakonec dočkal, když Fulnek v 89. minutě skvělým presinkem vypíchl míč brněnskému obránci a v následném postupu na Melichárka nezištně umožnil vstřelit branku lotyšský reprezentant – 3:0.

12.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:1
26.kolo | FC Vysočina - Brno | 3:0