09.10.2010, Miroslav Fuks

Vysočina v Třinci poprvé inkasovala a prohrála

Vysočina v Třinci poprvé inkasovala a prohrálaFotbalisté FC Vysočina znovu potvrdili, že jim na podzim na půdě soupeřů pšenka nekvete. Na třineckém stadiónu poprvé inkasovali až v dnešním šestém vzájemném utkání a hned to znamenalo nepříjemnou ztrátu tří bodů za prohru 1:0 (1:0). Rozhodnutí přinesla 17. minuta, kdy skóroval Maroši. Jihlava měla míč častěji na kopačkách, vytvořila si šance i převahu, ale gólová radost jí nebyla přána.

Diváci: 600
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Joukl - Malíř, Rehák, Maroši, Byrtus - Štyvar (77. Doležal), Radzinevičius (90. Onuchukwu).
FC Vysočina: Rožník – Tlustý, Halama, Šimáček, Gavrić (84. Zelinka) – Görner, Karlík (56. Bača), Dort – Dolejš, Šimonek, Tecl (46. Krutý).

Kouč Luboš Urban provedl hned několik korekcí základní sestavy. Místo zraněného Gabriela se na pravý kraj obrany přesunul Tlustý, jehož místo ve stoperské dvojici obsadil Halama. Na levém kraji ofenzívy dostal místo Krutého šanci Tecl.

Hráči FC Vysočina měli většinu utkání míč na kopačkách, ale jediná branka padla v 17. minutě do jejich sítě. To se po přihrávce Lisického trefil z hranice vápna k pravé tyči Maroši. O 10 minut později pálil z třinecké standardky nebezpečně Joukl z 22 metrů k levé tyči, kde stačil robinsonádou doskočit brankář Rožník a míč vyrazil. Ve 31. minutě ze střední vzdálenosti krásně vystřelil Karlík a moc nechybělo tomu, aby míč zapadl do Lipčákového pravého víka. Balón o pár centimetrů minul spojnici břevna a tyče.Ve druhé části Jihlava Třinec často zatlačila do házenkářského zámku, ale šancí si vytvořila poskrovnu. Střela Dorta v 50. minutě skončila nad. Z brejků naopak velmi hrozili domácí. V 74. minutě Maroši kombinoval s Rehákem, míč se dostal k nabíhajícímu Radzinevičiusovi, který v souboji o míč s brankářem Rožníkem uspěl, ale bránící hráči Vysočiny dokázali jeho střelu do prázdné brány vyrazit. Vzápětí se proti Rožníkovi neprosadil Malíř. Nebezpečné třinecké chvíle uzavřel v 78. minutě Radzinevičius, který zprava prošel až do šestnáctky, vystřelil a brankář Rožník jeho pokus vyrazil vedle levé tyče. Jihlava mohla vyrovnat v 84. minutě, kdy po centru Dolejše z pravé strany v pádu hlavičkoval Šimonek ke vzdálenější tyči, ovšem míč letící do třinecké brány na poslední chvíli rukou vytlačil mimo brankář Lipčák.