24.01.2018, Miroslav Fuks

Vysočina si tři góly proti Žižkovu schovala na poslední půlhodinu

Vysočina si tři góly proti Žižkovu schovala na poslední půlhodinuJihlava byla proti druholigové Viktorii Žižkov po celý duel lepším týmem, ovšem branky začala střílet až po výrazném prostřídání po hodině hry. Trefám Davise Ikauniekse, Jozefa Urblíka a Lukáše Zoubeleho předcházela penalta proměněná hostujícím Kuchtou, tudíž přípravné utkání skončilo výsledkem 3:1 (0:0).

přát., středa 24.1.2018, 13:00, Na Stoupách
3:1
(0:0)
ŽižkovŽižkov

Góly: 63. Ikaunieks z pen., 66. Urblík, 79. Zoubele – 61. Kuchta z pen.
Diváci: 70
FC Vysočina: Valeš (46. Rakovan) – Nový (61. Vaculík), Buchta, Mikuška (61. Dvořák), Dujmović (46. Schumacher) – Levin, Mara (61. Urblík) – Popović (61. Fulnek), Daníček (46. Štěpánek), Novotný (61. Zoubele) – Klíma (61. Ikaunieks).
Žižkov: 1. pol.: Soukup - Pardubský (33. Hašek), Švejdík, Trivan, Trávníček - Podrazký, Pavlata, Čermák - Urbanec, Zaradny - Musa 2. pol.: Hrubeš - Hašek, Toml, Vedral, Čmelík - Badocha, Andreas R., Eliáš, Volek - Kuchta, Frimmel.

Žižkov se v Jihlavě představil s dvojicí kmenových hráčů FCV, kteří by ve Viktorii měli na jaře hostovat – gólmanem Pavlem Soukupem a stoperem Filipem Vedralem. Kouč Martin Svědík mohl poprvé využít služeb stopera Petra Buchty, vedle kterého se již potřetí v zimním bloku objevil teprve zanedlouho sedmnáctiletý stoper Pavel Mikuška.

První šanci měl Nový, jenž se dostal za obranu, ovšem gólově se neprosadil. V dalších minutách zápasu byli hráči v modré častěji na míči, kontrolovali hru a tlačili se před branku a do střelby. Jenže velké šance skoro nepřicházely a zůstal jen u střel ze střední vzdálenosti či u závarů ve vápně. V 17. minutě střílel do středu branky Popović a o dvě minuty později pálil Nový vedle po přihrávce Daníčka. Ve 20. minutě měl skóre otevřít Klíma, ovšem ideální centr pronikajícího Dujmoviće poslal hlavou těsně vedle tyče. Po půlhodině hry pěkně vypálil z osmnácti metrů Daníček, ale Soukup předvedl pěkný zákrok. V 37. minutě střílel Mara a našel jen připraveného Soukupa. Ve 41. minutě si Jihlava vytvořila závar po rohovém kopu, který skončil ránou v podání Nového, které letěla vedle tyče. Když se neujal pohotový pokus Mary, jenž uvnitř vápna napálil odražený míč, tak se šlo ke střídačkám za bezbrankového stavu.

Zatímco hosté v poločase masivně vystřídali, tak domácí vyměnili jen trojici hráčů. Obraz hry se však příliš nezměnil.  51. minutě to po standardce pohotově zkoušel Klíma, ale prostor tří tyčí znovu netrefil. O tři minuty později Novotný oslovil Levina, ale ani on nepálil přesně. V 58. se do zakončení hlavou dostal Klíma, ale minul. Hosté se do šancí nedostávali, přesto šli do vedení. V 61. minutě se přízemní centr nešťastně odrazil na ruku jednoho z jihlavských obránců a sudí nařídil penaltu. K té se postavil Kuchta a bezpečně ji proměnil – 0:1. Vzápětí proběhlo střídání hned šestice fotbalistů FCV, kteří na umělé trávě spustili ofenzivní smršť. Už v 63. minutě posunul Dvořák míč do vápna na Ikauniekse, jenž byl v šanci faulován a zrodil se tak druhý pokutový kop v krátkém rozmezí. Lotyšský kanonýr, na rozdíl od víkendového duelu s Libercem, nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Za pouhé tři minuty se na pravém křídle prosadil Fulnek a předložil do vápna ideální střeleckou parketu Urblíkovi – 2:1. V 71. minutě po krásném pasu Urblíka z úhlu ještě lépe pálil Dvořák, ale Hrubeš jeho projektil dokázal vyrazit. V 77. minutě dostal pas za obranu Ikaunieks, ovšem zakončení nezvládl. O dvě minuty později se mu vedlo lépe při nahrávce na Zoubeleho, jenž sám proti Hrubešovi nezaváhal a podél něj zvýšil na 3:1. V 81. minutě Urblík nabídl zakončení Ikaunieksovi, jenže ten skórovat nedokázal. V 84. minutě měl Zoubele další šanci, když mu ve vápně do skvělé pozice přisunul míč Ikaunieks, ale šanci neproměnil. Když byla v poslední minuta duelu zablokována střela Urblíka, byl duel ukončen za stavu 3:1.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře asistenta trenéra Michala Šmardy přinášíme i slova nejzkušenějšího hráče jihlavského kádru Lukáše Vaculíka, jenž komentuje nejen náročnost probíhající zimní přípravy.

Sestřih čtyř branek z odehraného zápasu nabízí Ježour TV.

12.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 0:1
26.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 4:1