16.05.2014, Miroslav Fuks

Vysočina se s Duklou rozešla smírně 1:1

Vysočina se s Duklou rozešla smírně 1:1Tradice nerozhodných výsledků mezi FC Vysočina a Duklou Praha na stadiónu v Jiráskově ulici zůstala neporušená i ve vzájemném přípravném duelu, kterým oba celky vyplnily ligovou přestávku. Pod zasloužený konečný výsledek 1:1 (0:1) se svými přesnými zásahy podepsali střelci Vojtěch Přeučil a Zbyněk Pospěch.

Diváci: 80
FC Vysočina: I. půle: Blažek – Marek, Tlustý, Karlík, Josl – Masopust, Kučera, Koloušek, Vaculík – Mešanović, Přeučil. II. půle: Blažek – Mikula, Tlustý, Šourek, Josl – Jánoš, Karlík, Jungr, Vepřek – Mešanović (79. Fulnek), Přeučil.
Dukla Praha: Kučera – Romera (63. Božič), Štětina, Jeřábek (46. Vorel), Mat.Hanousek – Mar.Hanousek (63. Černý), Gedeon (46. Hlinka), Ouedraogo (63. Hanzel) - Berger, Pospěch (63. Marek), Mareš (46. Juroška),

Jedenáctka Vysočiny poprvé zahrozila po rychlé akci ve 2. minutě. Nejprve Mešanović na malém vápně nedosáhl na přihrávku Vaculíka, ovšem Masopust balón doběhl a odcentroval na Přeučila, jeho střelu gólman Dukly dokázal lapit. Dukla o 2 minuty později odpověděla krásným vybídnutím Mareše na Bergera, který však Blažka hlavou nepřekonal.  V 5. minutě zahrával přímý kop z nadějné pozice Koloušek, ale balón zatočil jen nad břevno. V 11. minutě měla šanci Dukla po rohovém kopu, na který si vyskočil Romera a hlavičkoval vedle tyče. Ve 14. minutě dostal Koloušek ještě lepší parketu na přímý kop a vylepšil i svoji střelu, která z 18 metrů těsně lízala levou tyčku. I nadále měla hra spád a týmy se snažily o útočné akce. Na velkou šanci si několik desítek diváků muselo počkat do 29. minuty, kdy se odražený míč po rohovém kopu dostal k Joslovi. Jeho bomba trefila nohu některého z dukláckých obránců a v následné velké šanci neprostřelil Kučeru Mešanovič. V 32. minutě ve velké příležitosti naopak neuspěl Pospěch po ideálním obloučku Matěje Hanouška. Jeden z nejlepších ligových kanonýrů si však chuť spravil o 2 minuty později, kdy přesnou ránou k tyči proměnil penaltu nařízenou po faulu Karlíka na Mareše – 0:1. Ve 41. minutě hosté krásně vykombinovali rohový kop a Berger se dostal ke střele, po které se pořádně zapotil Blažek. Ve 44. minutě mohl po rohovém kopu hlavou vyrovnat Přeučil, ale gólman Kučera byl opět na místě.

Vysočina do druhé půle vyměnila hned pětici hráčů a aktivně se vrhla za vyrovnání. Ve 47. minutě se po centru Vepřeka dostal ke krkolomnému zakončení Mešanović a jeho pokus prostor mezi třemi tyčemi nenašel. O minutu později vyslal krásnou křížnou ránu Jánoš, která letěla těsně vedle šibenice. V 51. minutě Kučeru nepřekonal střelou z dvaceti metrů Mešanović. Domácí byli za svoji aktivitu odměněni v 52. minutě, kdy Jánoš vyslal do křídla Jungra, jehož centr na přední tyči prodloužil Mešanović a za ním dobíhající Přeučil míč dopravil do sítě – 1:1. V 57. minutě se gólu mohl dočkat i jeho parťák z útoku Mešanović, ale centr Vepřeka poslal hlavou vedle tyče. První šanci Dukly ve druhém dějství měl až po hodině hry Pospěch, který po přistrčení Marka Hanouska neuspěl proti Blažkovi. Hned z protiútoku měl po centru Vepřeka velkou možnost Mešanović, ale k pořádnému zakončení se nakonec vůbec nedostal. V 66. minutě byl v průniku faulován Mešanović a jihlavští hráči měli možnost přímého kopu z osmnácti metrů. Exekuce se nakonec ujal Přeučil, jenž trefil pouze zeď. Exdukelský útočník Přeučil neuspěl ani v 75. minutě, kdy Kučeru z úhlu neprostřelil a nevyšla mu ani následná dorážka z velkého úhlu, která břevno minula o pár centimetrů. V 81. minutě vyslal po přihrávce Fulneka nepříjemný projektil Karlík, jenž však skončil pouze v náruči Kučery. V 84. minutě se ke křídelnímu průniku odhodlal Vepřek, jehož prudkou střelu dokázal Kučera vyrazit. Zápas, který nabídl velkou aktivitu obou prvoligových celků, ale výrazně jen poznamenala nepřízeň počasí, tak skončil asi zaslouženou remízou.

"Jsem rád, že jsme se mohli utkat s kvalitním soupeřem. Do zápasu zasáhli všichni dostupní hráči, přičemž větší porci minut sehráli ti, kteří v poslední době tak často nenastupovali. Nikdo se nezranil a utkání rozhodně splnilo svůj účel. Viděli jsme řadu gólových šancí na obou stranách, tudíž konečná remíza asi byla zasloužená. Jsem rád, že jsme mohli hrát na hlavním stadiónu a trochu tak simulovat nadcházející ligové utkání proti Příbrami," řekl k utkání trenér Petr Rada.

9.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 4:1
23.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:2