02.09.2012, Miroslav Fuks

Vysočina se na půdě Mladé Boleslavi dočkala první výhry!

Vysočina se na půdě Mladé Boleslavi dočkala první výhry!Fotbalisté FC Vysočina se v šestém kole Gambrinus ligy dočkali první výhry, když senzačně zvítězili na půdě Mladé Boleslavi 1:3! Po dvou trefách Stanislava Tecla a jednom zásahu Václava Kolouška mají na svém kontě již 8 bodů a v tabulce stále zůstávají neporaženi!

Diváci: 3750
Ml. Boleslav: Šeda – Kysela, Johana (32. Janíček), Zbrožek - Opiela, Kúdela – Bořil (46. Mareš), Magera, Šírl – Kulič (58. Štohanzl), Sivrič.
FC Vysočina: Blažek – Karlík, Tlustý, Šourek (46. Kučera), Josl – Koloušek, Rada – Masopust (77. Mešanović), Jungr (64. Sedláček), Vaculík – Tecl. Náhradníci: Hanuš – Kryštůfek, Obert, Gavrić.

Trenér František Komňacký v Mladé Boleslavi postavil poměrně očekávanou sestavu. Oproti domácímu měření s Olomoucí v ní na pravém beku scházel Kryštůfek a místo něj se na tento post postavil univerzál Karlík. Tedy podobně, jako ve druhé půli v Liberci.

První šanci zápasu přinesla 4. minuta utkání, kdy Kulič do vápna uvolnil Bořila. Tomu zasekávačka na Josla vyšla, ovšem střelu dokázala zablokovat Šourek. Vzápětí mohl z brejku odpovědět Vaculík, který velmi dobře uvolnil nabíhajícího Masopusta. Jeho zpětná přihrávka však Tecla ideálně nenalezla. Jihlava bránila a využívala každičké možnosti k brejkům. A hned druhý jí vyšel! V 7. minutě poslal Josl do křídla Jungra, ten se zbavil Johany a před brankou našel kanonýra Tecla, jenž míč šikovně tečoval k levé tyči a hlavně za Šedova záda – 0:1! Boleslav poté hosty přitlačila. Jenže platonický tlak příval šancí nepřinášel. Naopak, v 16. minutě Šeda vytáhnout efektní zákrok po hlavičce Tecla, kterého ze standardní situace vyzval Koloušek. Ve 21. minutě získal míč Vaculík, potáhl ho před branku a zde ideálně vyslal Radu. Jenže Šeda mu zmenšil střelecký úhel a ránu mu dokázal vyrazit. Ve 23. minutě se však Vysočina mohla podruhé radovat. Tecl pronikl po křídle do vápna, fauloval ho Zbrožek a sám postižený poté chladnokrevně proměnil pokutový kop – 0:2! Vzrušení pro domácí připravila snad až 30. minuta, kdy z 20 metrů vypálil přízemní ránu Zbořil a ta jen těsně míjela pravou tyč. Jenže i Boleslav se dočkala penalty. Ve 31. minutě byla odpískána za sporný faul Tlustého na Sivriče a zkušeně ji proměnil Magera – 1:2. V 35. minutě rozehrála Vysočina přímý kop, který se snesl do vápna na nabíhajícího Karlíka. Ten však z první pálil vedle branky. Dramatické momenty přinesl i závěr prvního dějství. Bolka měla tlak, který přinesl několik nebezpečných standardek. Jenže domácí měli problémy s rozehrávkou, kterých ve 44. minutě využil Vaculík. Postupoval sám na branku, srazil ho Opiela a musel pod sprchy. V závěru to pak byla Jihlava, která mohla zvýšit vedení ze standardek. Jenže Jungrovu tečovanou hlavičku Šeda vyrazil nad branku a z následného rohu Tlustý v dobré možnosti míč minul.

Vysočina do druhé půle přeskupila obranné řady, neboť vystřídal Šourek a nahradil ho Kučera. To si vynutilo stažení Rady na post stopera. Hned ve 46. minutě chytil Magerovu hlavičku mířící k pravé tyči Blažek. V 51. minutě zahrozila mi Vysočina, když Teclem sklepnutý míč utěšeně napálil Vaculík vedle branky. V 53. minutě Boleslav rychle rozehrála aut na nabíhajícího Mareše, který pálil vedle Blažkovy tyče. Vysočina poté převzala iniciativu a dokázala podržet míč i zahrozit před domácí brankou. Ať už to byl Masopustův brejk po přihrávce Kučery či pěkná střela Kolouška. V 64. minutě zahrozili opět domácí, když Magera nacentroval na zadní tyč na Mareše a ten míč vrátil před branku nabíhajícímu Štohanzlovi. Ten však v těžké pozici hlavičkoval nad. V 65. minutě si diváci vychutnali další hezký brejk Vysočiny. Masopust si vyměnil míč s Teclem a ten našel před vápnem volného Vaculíka. Exboleslavský záložník zvolil přímou technickou střelu, která rozezvučela břevno Šedovy branky a odrazila se půl metru před lajnu. V 73. minutě se po pravém křídle znovu rozeběhl Masopust a ve vápně našel člena místní síně slávy Sedláčka. Jeho pohotová placírka šla těsně vedle pravé tyče branky. V 75. minutě Koloušek s Vaculíkem výborně rozehráli standardní situaci a druhý jmenovaný načechral bochánek na hlavu Karlíka, který hlavičkoval těsně mimo. V 79. minutě Kučera vysunul Tecla, který šel tísněn sám na Šedu. Možná mohl nahrávat volnému Vaculíkovi, protože gólman jeho střelu vytěsnil. Daomácí se i v o deseti hráčích snažili, ale recept na jihlavskou defenzívu nenacházeli. Navíc musel čelit brejků Vysočiny, které korunoval v 86. minutě gól na 1:3, který vstřelil místní odchovanec Koloušek! Předcházelo mu vysunutí Mešanoviće, který našel Tecla a ten nabíhajícího a posléze skórujícího Kolouška! V 89. minutě mohl snížit Kysela, když krásně napálil odražený míč po rohovém kopu. Naštěstí pro žluté pálil nad tři tyče. V nastaveném čase ještě měli domácí velmi dobrou pozici pro přímý kop. Ten napálil Magera jen do Josla.

6.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 1:3
20.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 1:0