20.08.2017, Redakce

Vysočina sahala po výhře, nakonec v poslední minutě přišla o bod

Vysočina sahala po výhře, nakonec v poslední minutě přišla o bodSnad každý zápas Plzně v Jihlavě utkví domácím fanouškům dlouho v paměti. Výjimkou nebude ani ten poslední, neboť Vysočina v něm podala výborný výkon, už ve 27. sekundě se díky trefě Davise Ikauniekse ujala vedení, které proti velkému favoritovi držela více než hodinu. Poté však krásnou ránou vyrovnal Hrošovský a rozhodnutí zajímavého zápasů, který nabídl mnoho šancí a sporným momentů, bylo pro domácí nanejvýš kruté – v poslední minutě nastavení skóroval Bakoš.

4.kolo, neděle 20.8.2017, 17:00
1:2
(1:0)
PlzeňPlzeň

Góly: 1. Ikaunieks – 64. Hrošovský, 90+2. Bakoš.
ŽK: 56. Zoubele, 90+3. Vaculík – 79. Hájek, 84. Řezník.
Rozhodčí: Julínek – Pospíšil, Antoníček
Diváci: 4013
FC Vysočina: Rakovan – Nový, Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Vaculík, Zoubele (89. Štěpánek) – Hronek, D. Ikaunieks, Novotný (66. Popović) – Klíma (73. Dvořák). Náhradníci: Soukup – Rosa, Fulnek, Daníček.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hrošovský, Živulić (38. Bakoš) – Kopic (87. Řezníček), Čermák (80. Hořava), Zeman – Krmenčík.

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu se Slavií Praha učinil hned čtyři změny v sestavě. Místo Kryštůfka, Fulneka, Popoviće a Daníčka nastoupili Tlustý, Vaculík, Novotný a Klíma.

Vysočina zažila doslova snový úvod utkání, když své čekání na první branku v novém ligovém ročníku ukončila již po 27 sekundách! Po dlouhém nákopu domácích se v souboji s Hronkem srazili Limberský a Hájek, Ikaunieks se díky tomu dostal do sóla a překonal Kozáčika – 1:0. Za nejrychlejší trefou v historii soutěže zaostal o 16 sekund. Ve 12. minutě mohl srovnat Krmenčík, ale gólman Rakovan jeho střelu po Kopicově centru s pomocí brankové konstrukce vyrazil na roh. Domácí brankář si ve 20. minutě poradil i s nepříjemnou Řezníkovou střelou. Viktoria držela míč, ale chybovala v defenzívě, čehož Jihlava toho využívala k nebezpečným brejkům, které jí přinesly tři dobré šance. Hronek v 16. minutě vypálil z úhlu nad, ve 23. minutě Ikauniekse vychytal Kozáčik a následná Klímova dorážka mířila jen do boční sítě. Ve 38. minutě šel po Hronkově vysunutí Ikaunieks ze strany sám na branku, ale poskakující kulatý nesmysl netrefil ideálně. Hosté před pauzou soupeře zatlačili, ale Krmenčíkovi chyběly na zadní tyči k míči centimetry.

První desetiminutovka druhé půle patřila velmi dobře hrající Vysočině. Ve 48. minutě se po Hronkově centru marně dožadoval penalty Novotný. Plzeň postupně zvyšovala tlak a v 64. minutě se dočkala vyrovnání. Odražený míč druhým dotykem napálil za vápnem Hrošovský a parádní přízemní střela zapadla k zadní tyči – 1:1. Viktoria měla dál herní převahu, ale k šancím se dostávala těžce. Naopak gól znovu mohla dát Vysočina, kdyby hlavičku střídajícího Dvořáka v 77. minutě nechytil Kozáčik. Vzápětí se domácí hodně zlobili, že rozhodčí Julínek udělil Hájkovi za faul na unikajícího Dvořáka jen žlutou kartu. V 89. minutě Kozáčik pokazil odkop, ovšem Dvořák ale míč z pětadvaceti metrů napálil vedle tyče prázdné brány. Už se zdálo, že Vysočina cennou remízu udrží, ale v nastavení se zřejmě po faulu Bakoše na Keresteše dostali hosté k rohovému kopu, ten rozehrál Zeman a Bakoš zblízka hlavou překonal Rakovana – 1:2.

4.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:2
18.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 0:1