24.09.2017, Redakce

Vysočina bojuje až do konce! V poslední minutě porazila Baník!

Vysočina bojuje až do konce! V poslední minutě porazila Baník!Na jihlavském stadiónu se o výhru bojuje až do konce a rozhodně se divákům nedoporučuje opouštět svá místa! Po strhujícím finiši v utkání proti Dukle Praha dokázali fotbalisté FC Vysočina strhnout na svoji stranu též bitvu proti Baníku Ostrava! Hosté šli do vedení z penalty, kterou proměnil de Azevedo, ovšem Davis Ikaunieks ještě do poločasu zaslouženě vyrovnal. Jihlava ve druhém dějství bojovala o vítězství a svoji snahu dokázala vystupňovat v závěru utkání. Nakonec jí štěstí přálo, neboť Jakub Fulnek v poslední minutě nastavení strhl tříbodový zisk na domácí stranu – 2:1 (1:1)!

8.kolo, neděle 24.9.2017, 17:00
2:1
(1:1)
OstravaOstrava

Góly: 36. D. Ikaunieks (Vaculík), 90+2. Fulnek – 21. de Azevedo (pen.).
ŽK: 44. Fulnek – 71. de Azevedo, 90+3. Vašek.
Rozhodčí: Zelinka – Kříž, Arnošt.
Diváci: 3448
FC Vysočina: Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík, Zoubele (64. Dvořák) – Fulnek, Urblík, Popović (71. Klíma) – Ikaunieks. Náhradníci: Rakovan - Kryštůfek, Pecháček, Novotný, Daníček.
Ostrava: Vašek – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Azackij, P. Breda – Hlinka, de Azevedo (83. Sus), R. Hrubý, Mičola (62. Granečný) – J. Šašinka (70. Baroš).

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu v Jablonci učinil tři změny v sestavě. Místo Rakovana, Dvořáka a Klímy nastoupili uzdravený Ikaunieks a po delší pauze po zranění v úvodní ligové jedenáctce figurovali též Hanuš a Urblík.

Vysočina na trávník vběhla s velkou vervou a už v 1. minutě ostravskou obranu velmi potrápil velký závar, který střelou zakončil Fulnek. Vašek však byl na místě. Ve 14. minutě Fulnek odcentroval zprava a o technické zakončení se pokusil Urblík. Branku však přestřelil. Baník poprvé pořádně zahrozil v 17. minutě při rohovém kopu de Azeveda, kdy míč propadl na Pokorného a jeho pokus poté letěl vedle. Ve 20. minutě byl střet Vaculíka se Sašinkou v pokutovém posouzen jako penaltový. Míč si vzal de Azevedo a prudkou střelou k tyči překonal Hanuše – 0:1. Vysočina se nehodlala s nepříznivým stavem smířit a tlačila se do útoku. Ve 25. minutě z třiceti metrů nebezpečně vypálil Keresteš, ale Vašek byl u pravé tyče včas a balón vytěsnil na roh. Z něj zakončoval Fulnek, ovšem Vašek s jeho pokusem neměl problém. V 35. minutě měl po rohu Vaculíka šanci Zoubele, jenž se míč našel na zadní tyči. Pálil z první, ale Vašek střelu vyrazil nad. Následoval další roh a po něm se odraženého míče zmocnil na levé straně Vaculík, který před branku poslal ideální balón, který Ikaunieks prodloužil do sítě – 1:1. V závěru poločasu sudí ukázal na pokutový kop po faulu na Fulneka, který však následně odvolal pro velice sporný ofsajd.

Druhý poločas byl v přetrvávající výborné atmosféře ve znamení velkého boje. Výrazných šancí bylo málo. Ve 46. minutě nadvakrát neúspěšně zakončoval Popović. V 51. minutě se Keresteš z úhlu napálil odražený míč po střele Urblíka, ale přestřelil. V 55. minutě se neujala ani Nového střela po Vaculíkem rozehraném rohovém kopu. Na druhé straně se po hodině hry dokázal na rohu malého vápna otočit Šašinka, ale tísněn trefil jen boční síť. Následně Vysočinu vylekala hlavička Šindeláře, jenž těsně přestřelil. Chvíli poté nevydařeným centrem trefil Keresteš břevno ostravské branky. Stejně se v závěru vedlo i Vaculíkovi. V 87. minutě Vašek vyrazil nepříjemnou střelu Nového. V 90. minutě se do velké šance uvolnil Fulnek, jenže jeho rána našla jen připraveného Vaška. V první minutě nastavení mohl o ostravské výhře rozhodnout Hrubý, který se po úniku dostal ke střele, ale pod tlakem Rosy branku netrefil. A tak v posledních minutě vypukla radost na druhé straně! Po závaru střelu ze střední vzdálenosti vyslal Vaculík. Ve vápně byla tečovaná k Ikaunieksovi, jenž v šanci trefil jen Vaška. Od něj se však kulatý nesmysl odrazil k dobíhajícímu Fulnekovi, jenž už ostravského strážce svatyně překonal – 2:1! Po čtrnácti dnech tak na jihlavském stadiónu znovu mohla propuknout velká euforie!