14.03.2008, Miroslav Fuks

Vysočina Třinec „zaDupala“ do země!

Vysočina Třinec „zaDupala“ do země!Nesmírně důležitá jarní domácí premiéra FC Vysočina dopadla na výbornou! Jihlavští fotbalisté se vyrovnali s tlakem přibližujících se spodních příček tabulky a přesvědčivě zdolali poslední Třinec 3:0 (2:0). U všech branek byl záložník Martin Dupal, který dva góly sám vstřelil a na třetí nahrál Petru Faldynovi.

Diváci: 1650
FC Vysočina: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (77. Vácha), Gába, Schneider, Cihlář - Böhm (72. Rabušic), Faldyna (85. Hušbauer).
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík (46. Ďurica) - Malíř, Hupka, Berger (60. Konečník), Lukšík - R. Veselý, Doubek (77. Maceček).

Kouč Karol Marko udělal v sestavě po nepovedeném představení v Holici dvě změny. První byla vynucená, neboť zranění nepustilo na hřiště Lovětínského, kterého ve středu zálohy nahradil Schneider. Druhou změnu trenér provedl na pravé straně, kde Veselého nahradil Dupal, což znamenalo stažení Slámy na post beka.

Vysočina do utkání vstoupila s vědomím nutnosti zvítězit, napravit výkon z HFK Olomouc, získat zpět důvěru fanoušků a především s cílem utéci z přibližujících se sestupových vod. I proto do utkání lépe vstoupila, byla agresivnější a tlačila se před branku Lipčáka. Ten v 18. minutě zachytil nebezpečnou hlavičku Kadlece a o chvíli později sebral z hlavy gól Gábovi. Ve 21. minutě však Böhm vysunul Faldynu, ten u brankové čáry balón doběhl, vrátil jej zpět do vápna a odtud vstřelil svůj první jihlavský gól Dupal – 1:0. Herní převaha domácích pokračovala i po vedoucí brance a vyústila v další zářez na pažbě Martina Dupala. V 37. minutě domácí dobře zakombinovali na levé straně, uvolnil s Cihlář, které v šestnáctce našel opět volného Dupala a ten se prudkou střelou placírkou udělil Lipčákovi potupné housle – 2:0. Hosté se v závěru půle pokoušeli o korekci stavu, ale byli neúspěšní.

Třinci patřil i úvod druhé části, do níž Vysočina vstoupila opatrně ze zadních pozic. Brzy však znovu převzala iniciativu a v 56. minutě soupeři zasadila rozhodující ránu. Opět u toho byl muž zápasu Dupal, kterého na pravé straně uvolnil Sláma a Dupal na malé vápno předložil přihrávku kanonýru Faldynovi. Ten mířil přesně k tyči a mohl se tak mohl radovat ze své první jarní, sedmé v tomto ročníku a celkově 75. branky ve II. lize. Jihlava poté kontrolovala hru, hosté mohli korigovat výsledek sedm minut před koncem, ale Veselý z malého vápna netrefil prázdnou bránu. Podobě dopadl v 84. minutě Rabušic, který po přihrávce Cihláře z levé strany nezamířil přesně. Na výsledku se tak již nic nezměnilo a třinečtí prohloubili svoji tristní bilanci proti FC Vysočina na 6 prohraných zápasů s katastrofálním skóre 15:0.

Preview: Marko: „Musíme napravit bezduchý výkon z HFK!“

Karol Marko (FC Vysočina): „Nenechal jsem nic náhodě, soupeře jsem měl dobře přečteného. Měl jsem dostatek informací, takže jsme věděli co budou hrát. Věděli jsme, že mají hodně třicátníků, takže nemůžou vydržet naše tempo což se ukázalo na koncích obou poločasů. Góly jsme dali po akcích, které cvičíme na tréninkách, což mě velice těší. Chlapci hráli velmi disciplinovaně. Jsem spokojený s výkonem mužstva. K ničemu jsme Třinec nepustili. Výkon byl diametrálně odlišný od minulého zápasu, kde jsme neproměnili šance a zápas nezvládli. Miroslav Kouřil (FK Třinec): „O výsledku vždycky rozhodují výkony a ten náš výkon byl dneska hodně špatný. Hodně průměrný výkon domácích stačil na třígólové vítězství domácích. Udělali jsme neskutečné množství chyb, kterými jsme dostali Jihlavu do hry a ona toho využila. Jsme hodně zklamaní a tak strašně sebevědomí jako jsme sem přijeli, že tady přinejmenším uhrajeme alespoň bod, tak zklamaní zase odjíždíme, protože náš výkon byl hodně špatný."

2.kolo | Třinec - FC Vysočina | 0:2
17.kolo | FC Vysočina - Třinec | 3:0