21.05.2008, Miroslav Fuks

Vysočina Čáslavi důležité tři body nepustila

Vysočina Čáslavi důležité tři body nepustilaČáslav se na domácí půdě nesmírně důležitého záchranářského vítězství nedočkala. Proti Vysočina jí nepomohla ani výměna trenérů, ani úvodní vstřelený gól, neboť Martin Dupal na něj dokázal svým čtvrtým jarním gólem vzápětí reagovat a vyrovnat na 1:1. Stejným výsledkem nakonec bojovný a vyhecovaný duel skončil. Vysočině se tak plánovaná odveta za podzimní domácí prohru nepodařila.

Diváci: 450

Čáslav: Havránek - Kotrba, Mráz, Haniak, Hozda - Skopalík, Jiroušek, O. Sedláček (69. Pokorný), Kocourek - Vošahlík (84. Veselý), Strnad.
FC Vysočina: Šimon - Sláma, Gába, Kadlec, Vepřek - Dupal (87. Veselý), Lovětínský (76. Hušbauer), Schneider, Cihlář - Rabušic (65. Vácha), Faldyna.

Karol Marko oproti domácí výhře se Sokolovem ponechal na lavičce mladíčka Hušbauera a do sestavy vrátil zkušenost v podobě uzdraveného Lovětínského. Jiných korekcí základní jedenáctka nedoznala.
Jihlavští se v první čtvrthodině prakticky nedostali za polovinu, ale útoky Čáslavi neznamenaly větší nebezpečí. Přesto v 15. minutě se na pravé straně uvolnil Vošahlík, odcentroval a Sedláček hlavou prostřelil jihlavského gólmana Šimona. Radost Zenitu ale nevydržela ani dvě minuty. Prakticky hned z rozehrání se hosté poprvé dostali před Havránka, domácím selhala ofsajdová past a Dupal po uvolnění Schneidera vyrovnal. Vošahlík po půlhodině hry poslal po trestném kopu Strnada podruhé míč do jihlavské sítě, ale pomohl si rukou a místo radosti z gólu od rozhodčího dostal žlutou kartu. Z pohledu Vysočiny se v nebezpečné příležitosti objevil Rabušic.
Brzy po zahájení druhé půle poslal Strnad zkrácený roh přímo na bránu hostů, ale Šimon byl u tyče včas. Hosté ohrozili Havránka v 52. minutě, Dupal ale branku minul. Podobně dopadla i šance Cihláře. Čáslav byla blízko gólu čtvrt hodiny před koncem, ale Jiroušek po odražené střele trefil jen břevno. Jeho pokus měl navíc Šimon pod kontrolou. Ve druhé části byli hosté aktivnější, domácí hrozili pouze ze standardních situací.