19.03.2016, Redakce

U19: Starší dorost otočil utkání s Pardubicemi

U19: Starší dorost otočil utkání s PardubicemiStarší dorost v utkání proti Pardubicím hodně rychle prohrával, když se ve 12. minutě prosadil Spěvák. Těsné vedení vydrželo hostům až do přestávky. Hned po příchodu z kabin ale vyrovnal Čermák. Vysočina poté svého soupeře začala přehrávat a odměnou jí byl gól Amira Mašiće, který krásně přeloboval gólmana a zajistil tak domácím tři body za výhru 2:1 (0:1).

26.kolo, sobota 19.3.2016, 11:00
2:1
(0:1)
PardubicePardubice

Góly: 47. Čermák, 63. Mašič – 12. Spěvák.
FC Vysočina: Pokorný – Ločárek (88. Vrzal), Vedral, Beseda, Čermák – Vitásek, Kolčava – Svoboda (57. Vašíček), Sargsyan (72. Smejkal), Kafoněk (57. Průša) – Mašić (63. Malár).
Pardubice: Hrnčíř – Spěvák (85. Lněnička), Gašpar, Slezák (72. Bulušek), Huf, Nikodem (72. Jirásek), Mužík, Jirka, Jedlička, Málek, Řehák.

"Dnešní výhra je pro nás opravdu obrovsky cenná. O to více, že jsme museli otáčet nepříznivý stav. V prvních dvanácti patnácti minutách byli Pardubice lepší, my jsme působili zakřiknutě a pustili tak hosty do vedení, když jsme nezvládli obranný rohový kop. O poločasové přestávce bylo cítit, že si hráči věří na otočení výsledku. Díky nedorozumění obránce s brankářem jsme hned v první minutě druhé půle vyrovnali důsledným Čermákem. V 63. minutě se nám podařila akce středem hřiště, kdy Sargsyan vybídnul ke skórování Mašiće, kterému se lob dokonale vydařil a my tak šli do vedení, které jsme již do konce utkání uhájili. Po velmi náročném a těžkém utkání v Karviné šli dnes naši hráči silou vůle za důležitou výhrou. Museli se dát zdravotně do pořádku, což se hlavně díky obětavé práci paní Vedralové podařilo. Strašně moc si vážím vůle a charakteru našich hráčů. Prokázali psychickou odolnost a porazili opravdu kvalitní tým Pardubic. Je vidět, jakou práci tam odvádí trenér Majer. Pardubice působí velmi fotbalově a určitě nepatří v tabulce tam, kde se nyní nachází!" řekl po utkání trenér Kamil Průša.