26.08.2015, David Zeman

U19: Cenný bod se Slávií

U19: Cenný bod se SláviíStarší dorost U19 se na půdě Slavie Praha dostal v první půli do vedení 1:0 gólem Kolčavy. Ve druhém poločase se Slavia vrhla do útoku a snažila se vyrovnat. Dlouho to vypadalo, že Vysočina své vedení udrží, ale nakonec se v 84. minutě prosadil Badocha a stanovil konečný stav utkání na 1:1 (0:1).

SlaviaSlavia
6.kolo, úterý 25.8.2015, 13:00
1:1
(0:1)

Góly: 84. Badocha – 37. Kolčava.
FC Vysočina: Pokorný – Ločárek (85. Vašíček), Malár, Beseda, Čermák – Novotný (75. Karmazín), Vitásek, Kolčava – Bajer (80. Časta), Šimončič (57. Sargsyan) – Pěnkava (57. Smejkal).

„Slavia se představila jako velmi silný tým, který rozhodně nepatří v tabulce tam, kde se momentálně nachází. Od úvodu utkání byla více u míče, snažila se o kombinační hru s množstvím kolmých přihrávek. V první půli jsme však Slavii pustili snad jen do jedné šance. My měli vyloženou šanci v sedmé minutě, když šel sám na brankáře Bajer, který však nemířil přesně. Další jasnou brankovou příležitost měl Kolčava, který však nechtěl zakončit z prvního dotyku a nechal si tak svoji střelu po zpracování zablokovat. Do vedení jsme šli po přesném centru Novotného, který našel na zadní tyči zcela volného Kolčavu, který již mířil přesně. Po celý druhý poločas jsme se spíše bránili. Svoji jedinou příležitost jsme měli v 49. minutě, když se k odraženému míči dostal Bajer, jehož střelu však domácí obránce stihnul zablokovat. Slavia nás dostala od 70. minuty pod velký tlak, vytvořila si sérii rohových kopů, nastřelila břevno a tyč. Když už se zdálo, že jsme tento tlak ustáli, tak jsme byli potrestáni hlavou Badochy po krásném centru z naší pravé strany. Odjíždíme tak z půdy Slavie Praha s jedním bodem. Vzhledem k vývoji utkání jej musíme brát, i když vyrovnání v závěru zápasu velmi mrzí. Z úvodních pěti kol, z nichž jsme hráli čtyřikrát na hřištích soupeřů, tak máme pět bodů. Pokud zvládneme výsledkově následující utkání doma s Hradcem Králové, tak si myslím, že bychom mohli mít potřebný klid do další práce. Na některých hráčích však byla v závěru dnešního zápasu vidět únava. Musíme tedy kvalitně zregenerovat a vhodně potrénovat, abychom byli na sobotu co nejlépe připraveni!“ řekl po utkání trenér Kamil Průša.