06.05.2014, David Zeman

U17: Smetli Ostravu

U17: Smetli OstravuMladší dorost čekal doma třetí tým tabulky - Baník Ostrava. Dorostenci Vysočiny začali aktivně a ve 20. minutě se prosadil Šimončič, na konci prvního poločasu zvyšoval na 2:0 Liška. Dobře rozehranou partii si už vzít nenechali a když se trefil Sargsyan a poté hráč Baníku do vlastní brány, tak utkání skončilo 4:0 (2:0).

26.kolo, neděle 4.5.2014, 12:00
4:0
(2:0)
OstravaOstrava

Góly: 20. Šimončič, 40. Liška, 54. Sargsyan, 60. vlastní.
FC Vysočina: Pokorný – Čermák (14. Horký), Vedral, Štěpánek, Kolčava – Bajer, Časta (59. Vitásek), Novotný (66. Vomela), Sargsyan, Šimončič (57. Kafoněk) – Liška.

„K vidění bylo oboustranně kvalitní utkání. V první půli jsme vysokým napadáním získávali míče již na polovině Baníku a měli tak více ze hry. Do vedení jsme šli díky Šimončičovi, který přesně zakončil přihrávku Bajera. Velmi důležitým momentem byla poslední minuta první půle, kdy přes celé hřiště vyvezl míč Štěpánek, jehož střelu dorazil do branky Liška. Ve druhé půli měl více míč na kopačkách Baník. Do žádné velké šance jsme ho však nepustili. Naopak jsme chodili do rychlých protiútoků. Nejprve Šimončič nepřehodil padajícího brankáře. Chvíli na to však výbornou přihrávku Lišky proměnil Sargsyan. O šest minut později se prosadil střídající Kafoněk, jehož přihrávku na přední tyč si srazil jeden z hostujících hráčů do své branky. Hosté měli jednu nebezpečnou střelu a chvíli na to stoprocentní šanci, kterou však hlavou neproměnili. Vyhráli jsme tak naprosto zaslouženě. Hráči podali velmi dobrý výkon!“ řekl k utkání trenér Kamil Průša.