27.08.2011, Miroslav Fuks

Proti Uničovu se zrodila zasloužená remíza

Proti Uničovu se zrodila zasloužená remízaNa vedlejším travnatém hřišti v areálu v Jiráskově ulici bylo premiérově sehráno utkání MSFL. Domácí juniorka se střetla s dosud stoprocentně bodujícím Uničovem a svěřencům exjihlavského kouče Machálka připravila první ztrátu v tomto ročníku. Domácí dvakrát vedli díky trefám Petera Krutého a Zdeňka Chmelíka, ovšem hosté vždy dokázali vyrovnat. Oboustranně útočný duel skončil zaslouženou remízou.

Diváci: 111
FC Vysočina B: Matiášek - Šandera, Filip, Ptáček, Cihlář – Vacek (81. Poláček), Fadrný – Dobrovolný (56. Přibyl), Leligdon, Krutý - Chmelík.
Uničov: Uvízl - Koutek, Šostřonek, Vejvoda, Juřátek - Řehák, Toman (76. Fiala), Kyselý, Švajda (50. Machálek) - Hrubý, Krč (46. Večeřa).

Domácí se museli obejít bez zraněných Vodáčka a Zemana a též bez pravého beka Kryštůfka, který byl vyloučen v Kroměříži. Soupeře zaskočili velkou úvodní aktivitou, kterou korunoval ve 4. Peter Krutý. Důsledně atakoval hostujícího beka, dovedl míč k hranici vápna a odsud ho krásně zakroutil míč k pravé tyči. Hosté mohli vyrovnat v 11. minutě, ale Matiášek proti střele Krče vytasil skvostný zákrok. Na druhé straně po nahrávce Krutého dobře odcentroval Leligdon, ale hlavičku Chmelíka lapil Uvízl. Ve 25. minutě pohrdl další šancí Krč, který málem využil nepřesné hlavičkové malé domů stopera Filipa. O minutu později Krutého centr z pravé strany vystrašil Uvízla, kterému pomohlo břevno! Ve 29. minutě bylo srovnáno. Centr Řeháka špatně vyboxoval Matiášek a tak Krč pohodlně srovnal do zcela odkryté brány - 1:1. Další šance přišly až v závěru úvodního dějství. Ve 43. minutě odcentroval Juřátek, ale Hrubý šanci neproměnil. Vzápětí byl mnohem úspěšnější kapitán Chmelík, který podél gólmana zužitkoval kombinaci Leligdona a Dobrovolného – 2:1.

Šance 2. půle otevřel v 52. minutě Kyselý, který pálil z pravé strany a Matiášek vyrážel nad. Tentýž hráč byl úspěšnější o 12 minut později, když využil propadnutí jihlavské obrany a proti Matiáškovi se nemýlil - 2:2. Druhá půle byla i nadále útočná, přičemž gólovky se rodily takřka výhradně před brankou Uvízla. V 68. minutě nestřílel dostatečně důrazně Přibyl po předchozí kombinaci Fadrného a Leligdona. V 78. hlavou z rohu neuspěl stoper Ptáček. V 79. minutě uvolnil Leligdon Krutého, jehož krásná technická střela už podruhé v zápase orazítkovala břevno. V 88. minutě po levém křídle unikl Přibyl a jeho míč už Krutý do branky nedokázal uklidit. Minutu před koncem prošel středem agilní Fadrný a místo nahrávce spoluhráčům vzal zodpovědnost na sebe – střílel těsně vedle levé tyče. Na výsledku se tak už nic nezměnilo.

„Hlavně ve druhé půli se hrál otevřený ofenzivní fotbal bez spekulací. Proti vyzrálému a kompaktnímu soupeři jsme zaslouženě dosáhli na remízu. Nic na tom nemění fakt, že jsme v závěru duelu sahali po třech bodech,“zhodnotil utkání trenér Roman Kučera.