20.5.2012, Miroslav Fuks

Přestřelka vyzněla lépe pro Zlín

Přestřelka vyzněla lépe pro ZlínJuniorka FC Vysočina ve Zlíně vstřelila tři branky, ovšem ani to na body v rámci MSFL nestačilo. Zlín, který usiluje o záchranu soutěže, nasadil zkušenější tým a především vstřelil branky čtyři. Jihlava sahala minimálně po bodu, ale vrací se s prázdnou.

Zlín BZlín B
25.kolo, neděle 20.5.2012, 10:30
4:3
(2:0)

Góly: 9. Kurtin, 30. Švach, 64. Kurtin, 81. Holík - 46. Přibyl, 77. Šandera, 82. Kolařík
ŽK: 61. Kocián (ZLN)
Rozhodčí: Machálek - Ogrodník, Pochylý
Diváci: 110
Zlín B: Zapletal - Čelustka, Linek, Kocián, Hájek – Švach (46. Ekene Igwe), Zlatkovič (62. Šumbera), Holík, Bublák - Salachna, Kurtin (73. Železník).
FC Vysočina B: Procházka - Šandera, Ptáček, Kryštůfek, Beránek – Přibyl (68. Kavka), Kolařík, Vodáček (52. Masopust), Fadrný, Dobrovolný - Zeman.

Do první šance zápasu se dostal v 6. minutě domácí Švach, který obdržel přihrávku za obranu a šel sám proti Procházkovi, ten však dobře vyběhl a zneškodnil situaci. Zlín byl nadále aktivnější a už v 9. minutě vstřelil první branku. Kurtin si při rychlém útoku narazil míč se spoluhráčem, ve vápně obešel obránce a střelou k pravé tyči překonal brankáře. Ve 25. minutě měl obrovskou šanci  Zlatkovič. Dostal míč za obranu a šel sám proti brankáři. Jeho střelu dokázal brankář Procházka pouze zpomalit, to ale nakonec stačilo. Míč těsně před brankovou čarou odkopl jeden z hostujících obránců. Ve 30. minutě Zlín vedl už 2:0. Po centru Čelustky z levé strany šel do hlavičkového souboje s brankářem Kurtin. Procházkovi vypadl míč z rukavic a Švach neměl problém s dorážkou do prázdné branky.

Jihlava však do druhé části vstoupila jako vyměněná. Úsilí hostujícího celku nakopla hned 46. minuta, kdy po přihrávce Zemana pálil z pravé strany vápna Přibyl a jeho střela přes Zapletala rozvlnila síť. Klíčový moment zápasu nastal v 62. minutě. Jihlava kopala penaltu, k níž se postavil kapitán Dobrovolný. Jeho střela k pravé tyči měla potřebnou razanci, Zapletal ale předvedl výborný zákrok a střelu vyrazil do bezpečí. A o 2 minuty později platilo otřepané nedáš - dostaneš. Po centru Šumbery z pravé strany hlavičkoval u pravé tyče Kurtin a zvýšil na 3:1. Vysočina ale hrát nepřestala. V 77. minutě debutant v MSFL Masopust z brankové čáry vrátil míč zpět na Šanderu. Jeho první tvrdou střelu vyrazil Zapletal zpět do hry a Šandera se z dorážky nemýlil. Jenže obrana hostujícího celku neměla svůj den. V 81. minutě Zlín znovu odskočil o dvě branky. Igwe napadáním vybojoval míč, přihrál na Holíka, který poslal míč do levého horního rohu. Vysočina sice dokázala rychle snížit, když se v 82. minutě do centru z levé strany položil Kolařík a míč z jeho hlavy skončil u pravé tyče, ale na bod už nedosáhla. Masopust se sice v poslední minutě radoval z branky, jenže ta nebyla pro ofsajd uznána.

„První půli jsme prohospodařili. Hráli jsme hodně ustrašeně a pasivně. Do druhé části jsme změnili organizaci hry, soupeře jsme začali napadat a hodně nám pomohl rychlý gól, který snížil náskok soupeře. Zlín jsme poté 20 minut mačkali a dočkali jsme se penalty, z níž jsme mohli vyrovnat. Bohužel, tento klíčový moment, který nás mohl hodně posadit do sedla, jsme nezvládli. Je to škoda. Jinak se ve Zlíně hrál ofenzivní fotbal nahorů - dolů, v němž útoky dominovali nad obranami a padaly krásné branky," řekl k utkání trenér Roman Kučera.