04.03.2018, Miroslav Fuks

Posílená juniorka s přehledem porazila Slovácko

Posílená juniorka s přehledem porazila SlováckoJuniorský tým se na třetí pokus dočkal první jarní výhry, když za výrazného posílení hráči z kádru "áčka" s přehledem porazil tým Slovácka 3:0 (1:0). Po jedné brance vstřelili už v 8. minutě Nikolas Daníček, v 70. minutě Marin Popović a v samotném závěru Radek Matulka.

Diváci: 80
FC Vysočina: Valeš – Nový, Štěpánek, Beseda, Čáp - Mara, Daníček – Matulka, Smejkal (64. Lorenc), Popović (80. Minghao) – Klíma. Náhradníci: Duba – Mašić, Vrzal, Průša, Vašíček.
Slovácko: Trmal – Janík, Hani, Tischler, Hellebrand, Skopljak (60. Hrabina), Mareš, Pospíšil (C), Vaďura, Minx (69. Flasar), Vasiljev.

Oba týmy před tímto duelem čekaly na první jarní výhru, navíc domácí Jihlava tři zápasy v řadě prohrála. Pomoci protrhnout tuto nelichotivou bilanci jí měly i posily z A-týmu brankář Roman Valeš, obránce Martin Nový, záložníci Kamso Mara, Nikolas Daníček a Marin Popovič či útočník Jiří Klíma. Slovácko jako již tradičně nastoupilo bez hráčů A-týmu. Posílená Jihlava od samého začátku duelu diktovala tempo hry, měla navrch a brzy se dočkala i gólového efektu. V osmé minutě se prosadila právě jedna z posil Nikolas Daníček, který z druhé střely domácích na bránu poslal svůj tým do vedení 1:0. Slovácko inkasovaný gól neprobudil a domácí ostřelovali hostující bránu jedním pokusem za druhým. Hosté z Uherského Hradiště donutili brankáře Valeše k zákroku až po půl hodině hry.

Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Domácí zodpovědným výkonem tlačili svého soupeře a snažili se vstřeli pojišťující druhý a případně i třetí gól. Dočkali se „až“ v 69. minutě, kdy se prosadil Marin Popovič. Domácí navíc byli v samém závěru odměněni za povedený výkon třetím gólem, který vstřelil Radek Matulka, pro něhož to byla premiérová trefa v Juniorské lize. Jihlava si tak s přehledem poradila se Slováckem v poměru 3:0.

Kouč Pavel Procházka, jenž tým vede společně s trenérem Michalem Kadlecem, byl ve svém pozápasovém hodnocení stručný: "Dnes jsme podali velmi zodpovědný výkon, v němž nescházela kvalita. Zvítězili jsme naprosto zaslouženě."

2.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:0
16.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1