28.08.2016, Vojtěch Fuks

Mladší dorostenci U16 porazili Sigmu Olomouc

V areálu Na Stoupách se svěřenci Libora Smejkala střetli se Sigmou Olomouc v současnosti s 4. týmem tabulky mladších dorostenců, který porazili 3:2 (2:1). Hned v počátku zápasu jsme snadno skórovali po chybě stopera Olomouce a později dali krásné branky znovu Mirek Malata s Filipem Vošmerou.

Diváci: 40
FC Vysočina: Doležal – Marek Malata, Šrámek, Vraspír, Havlín – L. Trnka (80. Vácha), Havel (71. Geist) – Růžička (51. Zrůst), Pojezný (79. Časta), Vošmera (80. Novák) – Mirek Malata

"Celý týden jsme se zodpovědně připravovali na Sigmu Olomouc a podle toho jsme zvolili i jiné rozestavení. Po chybě obránce se prosadil ve 4. minutě kanonýr Mirek Malata, který v úniku překonal brankáře. Poté jsme hráli zodpovědně v bloku a hostům jsme neumožnili ohrozit naši bránu. Ve 29. minutě poslal Růžička krásný křižný míč na rozeběhlého Vošmeru, kterého v koncovce vychytal brankář a k následnému odraženému míči se dostal Mirek Malata, který se zkušeně podíval na vyběhlého brankáře a střelou pod břevno mu nedal šanci. O tři minuty později poslal hráč hostů dlouhý míč pod sebe před malé vápno, ale brankář Doležal míč nešťastně vyrazil před sebe k Zedníčkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Po inkasovaném gólu jsme lehce přenechali tempo hry Sigmě, protože jsme nedokázali dostupovat zodpovědně hráče. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a chtěli jsme s prvním celkem tabulky naplno bodovat. Do dvougólového vedení jsme se dostali v 65. minutě, když Mirek Malata poslal křižný míč na nabíhajícího Vošmeru, který nedal brankáři šanci. Závěr jsme zbytečně zdramatizovali, když se po centru do vápna dostal k odraženému míči se štěstím Bednár, který poslal míč lobem do šibenice. V závěru měla Sigma dvě velmi nebezpečné standardky, ale ty jsme dokázali zvládnout a získali jsme tak velmi tři cenné body. Jsem nesmírně rád, že jsme zápas po herní i výsledkové stránce zvládli, protože na hráčích byla vidět velká chuť po úspěchu. Teď je potřeba potvrdit tento výkon i za týden v Třinci. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu." řekl vítěznému duelu Libor Smejkal.