10.10.2009, Miroslav Fuks

Juniorka veze velmi cenný bod z HFK Olomouc

Juniorka veze velmi cenný bod z HFK OlomoucJuniorka částečně napravila své domácí zaváhání proti Slavičínu a vydolovala velmi cenný bod z půdy exdruholigového HFK Olomouc. Tým kouče Petra Uličného byl lepší, ale dokázal skórovat pouze jednou. Velmi dobře a bojovně hrající Vysočina byla efektivnější a díky krásné ráně Robina Demetera se mohla radovat z remízy.

Diváci: 180
1.HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Lukášek, Zlatohlavý, Salatin (56. Šturma) - Filipský (84. Galajda), Kovář, Libič (62. Žondra), Vajda - Obal, Zedníček.
FC Vysočina B: Štěpanovský – Bambula (46. L.Procházka), Filip, Naniáš, V.Černý (90. Šandera) – R.Demeter (82. Leligdon), Karlík, Chlup, Cihlář - Vyskočil, Simr.

Domácí tým, který se netají cílem co nejdříve se vrátit do II. ligy, byl po celé utkání velice aktivní. Jeho akce však narážely na zformovanou jihlavskou obranu nebo na výborně chytajícího Štěpanovského. První příležitost Holice přišla v 9. minutě, kdy velezkušený Vajda zahrával volný přímý kop zprava z hranice velkého vápna. Štěpanovský se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil. V 15. minutě spálil obrovskou šanci další domácí matador Kovář. Se štěstím se k němu dostal míč do malého pokutového území a neobsazený Kovář měl spoustu času na zakončení. Ukvapeně však přestřelil. Ve 20. minutě Kovář přenechal míč nabíhajícímu Vajdovi, který ze střední vzdálenosti jen o chlup minul pravou Štěpanovského šibenici. HFK zužitkovalo svůj tlak ve 42. minutě. Po přesném přízemním centru Vajdy zleva tečoval míč do sítě Jihlavy Obal.
Do druhého poločasu však lépe vstoupila Vysočina. Blízko vyrovnání byl v 53. minutě Karlík, který se opřel do míče za vápnem a gólman Šrom se musel na jeho tvrdou pumelici hodně natahovat. O dvě minuty později Simr uvolnil Robina Demetera a Šrom byl na jeho ránu z hranice šestnáctky krátký – 1:1! Hostující tým nadále pokračoval ve zlepšeném výkonu a domácího favorita nepouštěl do šancí. Holické akce byly platonické, naopak Vysočina si mohla při lepším řešení brejků odvézt i tři body.