01.08.2013, Miroslav Fuks

Juniorka v Liberci vydřela remízu 3:3

Juniorka v Liberci vydřela remízu 3:3Juniorský tým FC Vysočina získal ve 2. kole své soutěže první ligový bod. V Liberci se na něj pořádně nadřel, neboť ještě v 82. minutě zápasu prohrával 3:1. Poté však Jakub Teplý zaznamenal svoji druhou branku v zápase a tři minuty před koncem na konečných 3:3 upravil Filip Dvořáček.

Diváci: 80
Liberec: Kolář – Kmoníček (C), Pokorný (37. Eger), Karišik, Beníšek – Bouška, Soungole (78. Novotný) – Douglas, Dydowicz (68. Lukes), Frimmel – Káva (68. Vasilko).
FC Vysočina: Kotnour – Šuta, Mikula (7. Hráček), Berky, Urbánek – Tomovič (70. Ujčík), Štancl, P.Demeter, Levai (46. Kelbler) – Teplý, Marcin (62. Dvořáček).

Jihlavskou sestavu už v 7. minutě narušilo vynucené střídání po zranění Mikuly. Úraz hlavy si vyžádal šití v nemocnici.  Brzy poté Vysočina poprvé nebezpečně zahrozila, když se po velkém závaru před Kolářem se dostal ke střele Marcin, jenž ale nedokázal libereckého gólmana překonat. Slovan mohl poslat do vedení Frimmel, kterému míč posadil na hlavu Bouška. Gólman Kotnour se ale blýskl parádním zákrokem. V 18. minutě už se však domácí hráči mohli radovat z první branky, když Frimmel dostal balon před branku na volného Kávu, který už měl jednoduchou práci – 1:0. Na 2:0 mohl ve 23. minutě zvýšit Douglas, jenže tyč jihlavské branky byla proti! O devět minut později už se skóre skutečně změnilo, neboť Kmoníček šikovným lobem přehodil hostujícího gólmana a Pokorný poté pohodlně hlavou dopravil míč do sítě – 2:0. Hned vzápětí mohl snížit Teplý, který ale z penaltového prostoru trestuhodně domácí branku přestřelil. Neujala se ani parádní rána Levaije v 38. minutě, kterou vyrazil v poslední chvíli gólman Kolář na roh. Vysočina se kontaktní branky přeci jenom dočkala ve 42. minutě, kdy nedůraznou libereckou malou domů potrestal Jakub Teplý, který udělal kličku gólmanovi a pohodlně skóroval – 2:1.

Mladíci z Vysočiny do druhé půle vlétli s velkou snahou o vyrovnání. Například v 53. minutě nebezpečně střílel Marcin. Slovan se k brance Jihlavy nebezpečně dostal až v 62. minutě a rovnou se radoval ze třetí branky. Po nepřehledné situaci se k balonu dostal Kamerunec Douglas a nekompromisně jej poslal do sítě – 3:1. Jihlava se však nevzdávala a nadále se tlačila před libereckou branku. Na drama zadělal v 82. minutě Teplý, který míč napálil přesně k pravé tyči Kolářovy branky – 3:2. V 85. minutě mohl definitivní razítko pod třemi libereckými body udělat Bouška, jenže sám vstříc gólmanovi Kotnourovi nedokázal uspět. A tak platilo otřepané nedáš – dostaneš! Vysočina v 87. minutě podnikla rychlý brejk, po kterém se balon dostal na zadní tyči až k volnému Dvořáčkovi, který neomylně vyrovnal – 3:3! Jihlava dokonce mohla strhnout vedení na svoji stranu, jenže nebezpečnou hlavičku Štancla dokázal gólman Kovář vyrazit mimo tři tyče.

„První půli jsme odehráli v útlumu. Špatně jsme kombinovali, hra nefungovala dle našich představ a hře defenzívy neprospělo vynucené brzké střídání zraněného Mikuly. Náš výkon v úvodním dějství byl slabý. Ve druhém poločase se náš výkon zvedl. Hráči příkladně bojovali alespoň o bod, který se jim nakonec v závěrečné desetiminutovce podařilo vydřít. Za remízu můžeme být rádi, neboť náš výkon za hrou v pondělí proti Plzni zaostal. Pochvalu za svůj výkon zaslouží Teplý a Berky,“ zhodnotil utkání trenér Pavel Procházka.

4.kolo | Liberec - FC Vysočina | 1:0
18.kolo | FC Vysočina - Liberec | 2:3