11.03.2013, Miroslav Fuks

Juniorka si z Hradce veze trojku

Juniorka si z Hradce veze trojkuJuniorka na domácí výhru nad Mladou Boleslaví výsledkově nenavázala. V Hradci Králové v poli neodehrála špatné utkání, ovšem výrazně zaostávala v efektivitě zakončení. Navíc inkasovala smolný vlastní gól, který otevřel skóre zápasu. To se nakonec zastavilo na stavu 3:0 (1:0).

Hradec KrálovéHradec Králové
21.kolo, pondělí 11.3.2013, 14:30
3:0
(1:0)

Branky: 29. Kavka (vla.), 50. Krčál, 87. Hofman
Hradec Králové: Lindr - Bodlák, Zelený, Hock, Krolob (84. Vobejda) - Krčál, Doležal, Kopáč, Novák, Purik (89. Zavřel) - Uškovič
FC Vysočina: Rožník - Vokoun, Vonásek, Kryštůfek, Fadrný - Kliment, Vacek, Koudelka, Košulič (78. Šuta) – Kavka (46. Zeman), Vašíček.

Hradec Králové byl v první půli aktivnějším celkem, více držel míč a dočkal se i první branky zápasu, která padla v 29. minutě po rohovém kopu. Vlastní branku smolně zaznamenal Kavka, který míč nešťastně tečoval za záda Rožníka po střele jednoho z domácích hráčů. Jinak se však Votroci často nemohli prokombinovat před branku Jihlavy a naopak hráči Vysočiny několikrát dokázali nebezpečně zahrozit. Ve 12. minutě rozehrál roh Kavka, který našel Kryštůfka, ale jeho střele scházela přesnost a razance a Lindr s ní neměl problémy. O tři minuty později pálil z velkého úhlu Kliment, ale trefil pouze boční síť. V 39. minutě se o vyrovnání pokusil z hranice velkého vápna Koudelka, jenže poslal míč k pravé tyči, kde byl Lindr připravený. Ve 42. minutě mohl zvýšit hradecké vedení Bodlák, který se prokličkoval až do vápna Jihlavy, ale střela mu nesedla.

Na brankovou pojistku však mladí Votroci nemuseli dlouho čekat. V 50. minutě jim vyšel brejk, při němž dostal Krčál do vápna míč, který lehkým obloučkem poslal míč k levé tyči – 2:0. V 54. minutě neuspěl Zeman v zakončení proti pozornému gólmanovi Lindrovi a o pět minut později dokázal vyrazit na roh i těžkou střelu útočníka Vašíčka. V 74. minutě naopak nemusel zasahovat proti pokusu Koudelky z hranice penalty, neboť střela skončila vedle domácí branky. Hradec byl i nadále aktivní a nakonec se dočkal odměny v podobě třetí branky. Nejprve v 81. minutě ve výborné šanci neuspěl Doležal, proti kterému se vyznamenal brankář Rožník. V 87. minutě však už byl krátký na střelu Hofmana k levé tyči – 3:0.

„Domácí tým se velmi dobře prosazoval akcemi křídelními prostory, které jsme nedokázali účinně pokrýt. Když my jsme nedokázali proměnit několik našich gólových příležitostí, tak jsme v tomto utkání nemohli pomýšlet na úspěch,“ řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

3.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 1:1
17.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 0:0