01.04.2013, Miroslav Fuks

Juniorka si v Brně vykoledovala cenný bod

Juniorka si v Brně vykoledovala cenný bodJuniorce FC Vysočina se velikonoční koleda vydařila. Na půdě Zbrojovky Brno – jasně prvního celku Juniorské ligy – vybojovali jihlavští mladíci cenný bod za remízu 1:1 (1:0), když ve druhé půli vyrovnal David Vacek. Předehra důležitého duelu Gambrinus ligy tak skončila dělbou bodů.

BrnoBrno
24.kolo, pondělí 1.4.2013, 11:00
1:1
(1:0)

Góly: 32. Kroupa – 78. Vacek
Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Hanáková
Brno: Veselý – Matyska, Zezula, Malík, Buchta – Vávra, Fall (61. Kršák), Varaďa, Přerovský – Kroupa (46. Stehlík), Lapeš.
FC Vysočina: Rožník – Fadrný, Kryštůfek, Obert, Urbánek – Štancl, Vacek (88. Šuta) - Tomeček, Zeman (59. Kavka), Košulič – J.Kučera (70. Koudelka).

Domácí tým do utkání vstoupil aktivněji. Domácí přesně kombinovali a rychlými kontry nenechávali Jihlavu vydechnout. V 8. minutě se v první velké šanci ocitl Přerovský, který v 8. minutě z úhlu řádně protáhl Rožníka. Tentýž dravý hráč neuspěl ani ve 14. minutě a odražený balón po předchozím centru napálil přímo do Rožníkovy náruče. Jihlava nezůstávala pozadu a snažila se využít každé možnosti k útočné odpovědi. Ve 20. minutě mířil Kučera rybičkou těsně vedle po centru Tomečka a o pět minut dříve Zemanova hlavička po centru Urbánka skončila nad brankou. Ve 27. minutě poprvé zahrozil zkušený Kroupa, když po rohovém kopu mířil nad branku. O pět minut později však otevřel skóre zápasu – Přerovskému vyšel průnik, odcentroval, Rožník míč jen vyrazil a Kroupa poslal míč pod břevno – 1:0. Další gól mohl přidat pět minut před půlí, kdy šel sám na branku, ale míč se mu zamotal pod nohy a celou akci zakončil Přerovský jen střelou do připraveného Rožníka. Těsně před poločasovým hvizdem ještě střílel tvrdě, ale nepřesně Vávra. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení domácího celku.

Druhá půle nabídla menší porci ofenzivního fotbalu, zhoršení výkonu brněnského celku a jihlavské vyrovnání v podání Vacka. Ten mohl vyrovnat už v 61. minutě, kdy se k němu odrazil míč po rohovém kopu, ovšem on pálil jen těsně nad břevno. Vzápětí se na druhé straně octil ve velké šanci Lapeš, ale míč poslal zbrkle nad branku. V 74. minutě se Tomeček zbavil protihráče, ale svůj pokus namířil nad břevno. V 77. minutě se Kršák probil před vápno, poslal míč Stehlíkovi a ten naládoval pořádně ostrý náboj pro rozběhlého Varaďu. Prudká rána však skončila nad brankou. Vysočina se o vyrovnání pokoušela všemi možnými způsoby a dočkala v 78. minutě. Po kombinaci na levé straně hřiště následoval Urbánkův centr, po kterém si zasekl míč Vacek a ranou k pravé tyči Veselého branky srovnal na 1:1. Hosté dokonce sahali v 82. minutě po vedení, když po sérii hlaviček napřáhl na velkém vápně Obert a přízemní ranou těsně minul branku.  O minutu později mohli zase Brňané strhnout výhru na svou stranu, ale Stehlík zakončil brejk střelou těsně vedle a v první minutě nastavení Přerovský trefil Rožníka. Duel tak skončil remízou 1:1.

8.kolo | Brno - FC Vysočina | 5:1
22.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0