01.05.2008, Miroslav Fuks

Juniorka selhala při proměňování šancí

Juniorka selhala při proměňování šancíOproti nedělnímu domácímu duelu proti Uničovu dnes juniorka podala dobrý výkon, ovšem na bodový zisk to tentokráte nestačilo. Předposlední tým tabulky Dolní Benešov získal cenné vítězství 1:2 (0:0), když můře děkovat výborně chytajícímu Palečkovi a nemohoucnosti domácích v koncovce. Ti dokázali skórovat pouze z penalty, kterou proměnil kapitán Wasserbauer.

Ž.K.: Chlup, Pacholík, Nešpor – Hrubý, Šrámek, Dutka, Štefek, Müller

FC Vysočina B: Štěpanovský – Kříž (72. Chmelík), Bodeček (90. Havránek), Wasserbauer, Nešpor - Benda, Chlup, Pacholík, Netrda - L.Procházka, Peška.
Dolní Benešov: Paleček - Dutka, Hrubý, Žídek, Štefek – Juchelka (72. Lhoťan), Dombi, Špruch, Schaffartzik (86. Müller) – Šrámek (90. Šrom), Broulík.

Přehlídku domácích šancí uvedl ve 4. minutě Luděk Procházka, který se neprosadil z úhlu. Blízko gólu byl ve 12. Benda po centru Netrdy, ale jeho pokus byl zablokován. Hosté odpověděli ve 24. minutě, kdy Broulík střílel vedle. Poté přišla velká série neproměněných šancí Michala Pacholíka: ve 29. střílel z úhlu po přiťuknutí Pešky, ale Paleček byl na místě, ve 40. pálil pouze do gólmana, ve 49. mířil vedle po centru Netrdy, v 59. krásně vypálil z šestnáctky, ale Paleček jeho pokus vyrazil a v 73. nedokázal míč dostat do sítě po vyražené střele Procházky. Mezitím však hrozili i hosté: ve 32. volil Juchelka ve velké šanci místo střely pouze přihrávku, ve 33. pálil Šrámek vedle a ve 47. vyrazil Juchelkův pokus Štěpanovský. První se tak z branky radoval v 66. minutě Šrámek, který vpravo oklamal Bendu i Kříže a podél brankáře skóroval. Tlak domácích přinesl dvě velké příležitosti Chmelíka, když v 76. po přihrávce Procházky pouze trefil gólmana a o stejná situace se zopakovala i o sedm minut později. V 85. minutě se Vysočina dočkala zaslouženého vyrovnání, když penaltu za sražená Pacholíka proměnil Wasserbauer. Hosté se však překvapivě dostali k odpovědi, když v 87. minutě Lhoťan využil hrubky Bendy a prostřelil Štěpanovského. Prohru domácích už nezvrátil ani závěrečný hlavičkový pokus Pacholíka.