04.09.2015, juniorskaliga.cz - Petr Jindra

Juniorka se výhry nedočkala ani na šestý pokus

Juniorka se výhry nedočkala ani na šestý pokusJuniorský tým FC Vysočina i po šestém kole čeká na premiérovou výhru ve své soutěži. S Brnem jednoznačně sahal po výhře, ovšem nakonec skončil po prohře 1:2 (0:1) bez bodu. Naši mladíci utpěli čtvrtou porážku v řadě a zároveň třetí v poměru 1:2. Jedinou jihlavskou branku tentokrát zaznamenal Patrik Demeter.

Rozhodčí: Proske – Urban, Kotalík
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Kriegsmann, Rychetník, Mlakić (75. Šerý) - Demeter, Opluštil - Fiala (46. Klíma), Spirkoski (79. Zábrodský), Nerad – Dvořák.
Brno: Záleský – Štrombach, Krištof (69. Kučera), Praks, Lutonský, Bednář, Sokol (90. O. Vintr), Jura (30. Krejčíř), Šembera (73. Matějka), Weber (80. Sedláček), Pospíšil.

Není to tak dávno, co byla v areálu Na Stoupách v Jihlavě otevřena zbrusu nová tribuna. Jako by však hráčům ve žlutých dresech přinášela smůlu. Před krásnými a leckdy už i slušně zaplněnými ochozy se nedaří vyhrát. Utkání se Zbrojovkou začalo oboustranně bojovně. Hrálo se doslova o každý míč a každý metr hrací plochy, chvílemi to spíš připomínalo zákopovou válku než fotbalovou bitvu. První „zářez do pažby“ si na své konto mohl připsat Opluštil, posila z A-týmu Vysočiny. Jenže jeho pokus mířil příliš vysoko. Jako by snad gólman Brna branku zaklel, i další pokusy mířily nad. Na druhé straně se gólman Vejmola příliš nezapotil, ale když už, stálo to za to. Jako ve 29. minutě. První sporný zákrok v pokutovém území rozhodčí přešel, další už odpískal jako nedovolený – penalta. K její exekuci se postavil Štrombach a nekompromisně k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. V první půli se činil především hostující Sokol. Byl velice aktivní, měl několik šancí. Nejblíže gólu byl ve 44. minutě, kdy hlavou orazítkoval břevno Vejmolovy brány. Ani on, ani nikdo další už úspěšný nebyl. A tak se odcházelo do šaten za stavu 1:0 pro Brno.

Do druhé půle vstoupili Jihlavané lépe. Byli aktivnější, soupeře opět přehrávali. Ale jejich snaha končila na neschopnosti dát si finální přihrávku. Činilo se především duo Opluštil a střídající Klíma. Jenže ani jeden z nich nebyl schopný zamířit mezi tři tyče. Anebo když už, tak proti stál pozorný gólman Záleský. Vyrovnání přišlo až v 70. minutě. Demeter se zjevil v pokutovém území, kam si naběhl, dostal přesnou přihrávku a zamířil pod břevno – Záleský na jeho pokus nedosáhl, Jihlava se mohla radovat - 1:1. Jenže namísto zvýšení aktivity a touhy po otočení skóre Jihlavanům docházely síly. Pasáž přerušovanou několika střídáními utnul až Štrombach. Po hrubce jihlavské defenzivy sice první brněnský pokus Vejmola parádně vyrazil, na Štrombachovu dorážku byl ale krátký - 1:2. Vysočina ale nesložila zbraně a vrhla všechny síly do útoku. Ve velké šanci neuspěl Dvořák. V nastaveném čase byl blizoučko vyrovnání Klíma, jenže jeho pokus z hranice malého pokutového území skončil zhruba pět metrů nad brankou a jeho hlava v rukách. Tahle šance byla tou poslední, která uzavřela účet zápasu. Brno dobylo Jihlavu, cesta po D1 domů tak byla jistě velmi příjemná.

"Do zápasu jsme tentokrát nevstoupili dobře, neboť jsme se na hřišti chvíli hledali. Brno hrálo dobře a my jsme se po půl hodině hry nevyhnuli fatální chybě v defenzívě, která vyústila do pokutového kopu a vedoucí branky soupeře. Na konci prvního dějství jsme si vytvořili převahu, kterou jsme ve druhé půli ještě zintenzivnili. Po řadě šancí jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, jenže se zopakoval tradiční příběh posledních kol. Jsme herně lepší, neproměňujeme velké šance a naopak po individuálních hrubkách inkasujeme a ztrácíme body," řekl po utkání trenér Josef Vrzáček.

14.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0
28.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:1