01.05.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka přesvědčivě porazila České Budějovice

Juniorka přesvědčivě porazila České BudějoviceJuniorský tým v domácí duelu proti Českým Budějovicím potvrdil úlohu favorita, když po zásluze zvítězil 4:1 (1:1). Odpor Dynama, které zkraje druhé půle dokázalo zareagovat na úvodní branku Jakuba Pěnkavy, zlomily dvě trefy Augusta Batiojy a gól Tomáše Duby.

Diváci: 50
FC Vysočina: Kolář – Marek, Kriegsmann (C), Pěnkava (79. Pedro), Mlakić - Vitásek (46. Beseda), Demeter - Fulnek, Batioja, Šerý (54. Bajer) - Duba (70. Maruš).
Č. Budějovice: Rotbauer – Havel, Tušer, Křiváček, Tomášek (C), Hála, Bálek, Švantner, Jenne, Vít (78. Janoch), Funda.

Domácí začali velice aktivně a byli za to hned odměněni. Po rohovém kopu z druhé minuty se totiž do míče opřel Pěnkava a Vysočina se tak ujala velice brzkého vedení - 1:0. Jihlavští byli aktivnější i nadále a hosté se příliš do hry nedostávali. Po deseti minutách však došlo na standardní situace pro Dynamo, která byla rozehraná jen kousek od velkého vápna. Míč následně skončil v síti a hosté se radovali z vyrovnání, gól ale pro ofsajd nemohl být uznán. Zbytek první půle se hrál hodně na obě brány, o malinko více práce však měl brankář hostů Rotbauer. On i jeho protihráč na druhé straně hřiště však už za svá záda v první pětačtyřicetiminutovce další balón nepustil.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe hostům. Ti se totiž dokázali prosadit z jedné ze svých mála větších příležitostí. Pět minut po přestávce dopravil míč za záda brankáře Švantner a bylo to tak znovu nerozhodně - 1:1. Ovšem Jihlava se s tímto smířit nechtěla a začala být hodně aktivní. Během chvíle si vybojovala čtyři rohové kopy a také si vzala zpět své vedení. Postaral se o to hned dvě minuty po radosti hostů Batioja - 2:1. Deset minut na to už to bylo poprvé o dvě branky, prosazoval se totiž Duba a hostující tým už byl v těžké pozici - 3:1. Ze svých brejkových situací už nakonec další branku a případné zdramatizování vymyslet nedokázal. Navíc se prosadil podruhé v zápase Batioja, jenž upravoval už na 4:1.
V závěru zápasu ještě zmařil jednu domácí šanci kapitán Českých Budějovic Tomášek, jenž obdržel červenou kartu a podtrhl tak nepovedené vystoupení Jihočechů na hřišti Vysočiny Jihlavy.

"Celý zápas jsme byli aktivní, chtěli jsme odčinit nepodařený čtvrteční duel proti Hradci Králové. Byli jsme silní na míči a dobře jsme kombinovali. Ujali jsem se rychlého vedení, ovšem soupeř dokázal vyrovnat z ojedinělého útoku. České Budějovice jinak hrozily z brejků a ze standardních situací. Ve druhé půli jsme naši převahu zaslouženě zúročili i gólově. Ve výkonu obou týmů byl diametrální rozdíl. Těší mne, že jsme hráli s obrovskou chutí," řekl k vítěznému duelu kouč Josef Vrzáček.