30.05.2013, Miroslav Fuks

Juniorka otočila duel v Příbrami

Juniorka otočila duel v PříbramiJuniorský tým FC Vysočina dokázal v Příbrami otočit nepříznivý poločasový stav, zpřesnil svoji koncovku a nakonec se radoval ze zasloužené výhry 2:4 (2:1). Dvakrát skóroval Martin Kelbler a po jedné brance přidali Jindřich Kučera a Václav Tomeček.

Rozhodčí: Bílek – Hrabovský, Mudra
Příbram: Durič – Lukeš, Dejmek, Macháček, Čížek – Brandner (46. Hlinka, 61. Junek), Kdolský, Kilián (83. Tregler), Kraus (46. Řezáč) – Glasnovič, Šípek
FC Vysočina: Kotnour - Šuta, Kryštůfek, Pedro, Košulič - Kelbler, T.Kučera, Vacek, Tomeček (85. Dvořáček) - J.Kučera, Vašíček (80. Klusák).

Vysočina odstartovala výborně, když už ve 2. minutě skóroval s první šance Jindřich Kučera – 0:1. Domácí prakticky po celé utkání zaostávali v kombinaci a držení míče, přesto jim bylo přáno poločasové vedení. Ve 13. minutě Šípkův přímý kop srazili jihlavští fotbalisté jen na rohový kop, po němž srovnal Dejmek. Vedení Příbrami pak v 38. minutě zařídil úspěšnou dorážkou Macháček. Vysočina mohl v první dějství přidat další branky, ovšem dvě střely aktivního Tomečka či rána Kučery cestu do branky nenalezly.

I ve druhé půli pokračovala ofenzivní snaha Jihlavy, která se dočkala odměny až po hodině hry. To se po chybě domácího brankáře Duriče se podařilo vyrovnat dorostenci Kelblerovi. Tentýž hráč navázal na svůj dvougólový úspěch ze zápasu proti Českým Budějovicím v 75. minutě, kdy strhl vedení na stranu Vysočiny – 2:3. Ta neponechala nic náhodě a už o 4 minuty později potvrdil výhru Tomeček – 2:4.

9.kolo | FC Vysočina - Příbram | 2:1
23.kolo | Příbram - FC Vysočina | 2:2