06.05.2012, Josef Žampa

Jihlavanky nedaly Brňankám šanci

Jihlavanky nedaly Brňankám šanciJihlavské fotbalistky si připsaly už sedmou výhru v řadě, když tentokrát na domácí půdě nedaly šanci "béčku" brněnské Zbrojovky - 5:1 (4:0). Prosadily se pěknou kombinační hrou a brankami Štefanikové a Macháčkové (obě skórovaly dvakrát) a D.Procházkové.

14.kolo, neděle 6.5.2012, 11:00
5:1
(4:0)
Brno BBrno B

Góly:13. a 16. Štefaniková, 20. D.Procházková, 44. a 68. Macháčková - 59. Skálová
FC Vysočina: Pojezná - Z.Žampová (81. Jančíková), Štefaniková, M.Žampová, Dáňová - Macháčková, P.Žampová, Lačná (79. Francálková), Šerá (62. Jouklová) - D.Procházková, Vinická (63. Valentová)

Již ve 13. minutě otevřela skóre Štefaniková, která po autovém vhazování Z.Žampové do prostoru pokutového kopu nedala hostující golmance nejmenší šanci - 1:0. Po třech minutách vzala na sebe odpovědnost opět stoperka Štefaniková. Po převzetí míče na vlastní polovině se rozhodla pro výlet do území soupeřek a podruhé pokořila ze vzdálenosti cca 20ti metrů Rusňákovou - 2:0. Ve 20. minutě zahrávala rohový kop Šerá, která přesně posadila míč na hlavu D.Procházkové a hostující golmanka musela opět kapitulovat - 3:0. Ještě do poloviny musela hostující brankařka lovit míč ze sítě, když po střele D. Procházkové jej dokázala jen vyrazit a na pohotovou dorážku Macháčkové už nestačila 4:0.

Druhá půle se odehrávala ve volnějším tempu a tudíž došlo "jen po jedné trefě" na každé straně. V 59. minutě po střele hostující útočnice dokázala domácí golmanka balon vyrazit pouze k nohám Skálové, a ta se v dorážce nemýlila - 4:1. Na konečných 5:1 upravila skóre krásnou střelou asi z dvaceti metrů s tečí o  břevno domácí záložnice Macháčková. Ještě jednu velkou šanci promarnila mladá hráčka jihlavského týmu Jouklová. Krásným náběhem za obranný val si řekla o balon do pokutového území. Ten dostala přesně k nohám od Valentové. Při přebírání ji poslala k zemi stoperka hostů. Nařízený pokutový kop zahrávala sama aktérka a bohužel jej neproměnila.

"Za předvedený výkon bych chtěl Jihlavankám poděkovat," byl po utkání stručný a spokojený trenér Josef Žampa.