27.05.2013, Karel Líbal

Fotbalistky urvaly v Bruntále bod

Fotbalistky urvaly v Bruntále bodPři posledním vystoupení v této sezoně na půdě soupeře sehrály hráčky FC Vysočina zajímavé utkání s Olympií Bruntál. Po dramatickém průběhu se oba celky rozešly smírně 2:2 (1:1).

Olympia BruntálOlympia Bruntál
19.kolo, sobota 25.5.2013, 14:00
2:2
(1:1)

Góly: 21. Helekalová, 66. Šandová – 42. Jouklová, 74. Macháčková. Rozhodčí: Jahoda
Diváci: 30
FC Vysočina: Neumannová – Dáňová, Wasserbauerová, Štefaniková, Králíková – Vinická, Šerá, Nováková, Macháčková (78. Ryšavá) – Lačná (68. Sedláková), Jouklová.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, které čtvrthodiny Jihlavanky k ničemu nepustily. V nadějných pozicích však domácí hráčky buď netrefily branku, nebo narazily na v utkání skvěle chytající Neumannovou. V době, kdy se začaly osmělovat i hostující hráčky, však domácí fotbalistky udeřily a dostaly se do vedení.

Následná zvýšená aktivita hostí přinesla ještě do poločasu odměnu. Po pěkné individuální akci a přihrávce Štefanikové přesně mířila Jouklová – 1:1.

Po změně stran byly dlouhé minuty lepší hráčky Jihlavy. Ale ani ony svoji převahu nepřetavily v branku, přestože dvakrát Jouklová, Dáňová a Vinická byly ve výborných střeleckých pozicích.

Udeřilo tak na druhé straně, když po neubráněném rohu šťastně zády dopravila míč do sítě Šandová. Ani druhé vedení Bruntálu ale Jihlavu nezastavilo. Z následného tlaku pak po pěkně sehraném signále po rohovém kopu vyrovnala nádhernou střelou z dálky Macháčková. A když pak pět minut před koncem skvělým reflexem zlikvidovala šanci domácích Neumannová, bylo o dělbě bodů rozhodnuto.

„Holkám za předvedený výkon téměř není co vytknout,“ konstatoval po utkání trenér týmu Miloš Císař. „Předvedly precizní a bojovný výkon, kterému chybělo bohužel jen lepší zakončování. Věřím, že kdybychom se z našeho tlaku ve druhé půli dostali do vedení, utkání by dopadlo pro nás ještě lépe. Ale bod určitě bereme.“