29.08.2009, Miroslav Fuks

Dorost bez ztráty bodu na čele extraligy!

Dorost bez ztráty bodu na čele extraligy!Skvělý vstup staršího dorostu do extraligy nekončí! Svěřenci kouče Pavla Procházky prodloužili svoji úvodní sérii bez ztráty bodu na čtyři zápasy, když dnes na domácí půdě zaslouženě přehráli Zlín 4:1 (2:0). Díky brankám Přibyla, Poláčka, T.Kučery a D.Černého tak upevnili svoji pozici na čele nejvyšší soutěže!

4.kolo, sobota 29.8.2009, 11:00
4:1
(2:0)
ZlínZlín

Góly Vysočiny: 38. Přibyl, 43. Poláček, 50. T.Kučera, 90. D.Černý
FC Vysočina: Matiášek – Göth, Ptáček, Fadrný, Príborský – Přibyl (85. Tesař), Málek, Vacek, Kosak – T.Kučera, Poláček (75. D.Černý).

Vysočina byla od počátku duelu lepší, ale na první gól si musela počkat až do 38. minuty, kdy skóre otevřel Přibyl po kombinaci Kučery a Kosaka. Ještě do půle zvýšil na 2:0 Poláček po předchozí nepovedené střele Príborského. Ve druhé části se hosté pokoušeli o kontaktní gól, ale šance byly nadále spíše na jihlavských kopačkách. Důležitý gól na 3:0 vstřelil v 50. minutě Kučera, kterého ve vápně ideálně našel Poláček. Hosté nadále útočili a dokázali si vytvořit několik gólových příležitostí. Zužitkovali však pouze jedinou v 70. minutě. Vysočina se další branky nedočkala po šancí Kučery, Málka, Vacka či hlavičce Fadrného a na další úspěch musela vyčkat do posledních vteřin. To Kučera ideálně za obranu poslal Černého, který prostřelil gólmana – 4:1.
„Zlín potvrdil zvěsti, které ho provázely. A to, že jde o herně velmi vyspělý tým, který bude v nejvyšší soutěži náležet k nejlepším. I proto jsem velmi rád, že jsme potvrdili dobré výkony z předchozích kol a soupeři jsme dokázali vstřelit 4 branky. Nyní máme na svém kontě maximální počet 12ti bodů a moc bychom si přáli, aby tým v úspěšné sérii i nadále pokračoval. Přede námi jsou však strašně těžké zápasy,“ uvedl spokojený kouč Pavel Procházka.