05.04.2014, David Zeman

U19: Spartě připravili první jarní porážku

U19: Spartě připravili první jarní porážkuStarší dorost chtěl napravit domácí utkání s Jabloncem a to se mu povedlo na Spartě naprosto dokonale. V celém zápase byla Vysočina lepším celkem a díky gólům Klímy a Košíka připravila Spartě první jarní porážku. Konečný stav utkání byl 1:2 (0:0).

SpartaSparta
31.kolo, sobota 5.4.2014, 11:00
1:2
(0:0)

Góly: 51. Klíma, 56. Košík
FC Vysočina: Kolář - Jančík, Košík, Rychetník, Fiala - Hron (90. Frechka), Zábrodský, Štěpánek, Mazel (53. Čermák) - Šerý M. (87. Šerý D.), Klíma (82. Čáp).

"Soupeře jsme měli dobře zmapovaného. Věděli jsme, že má silný střed hřiště, kvalitní a rychlé hráče v křídelních prostorech a na hrotu výborného střelce Schicka. V prvních 15 minutách se hrál vyrovnaný zápas nahoru a dolu a my jsme po rohovém kopu nastřelili tyč. Poté jsme začali přebírat otěže utkání a do konce poločasu jsme byli lepším týmem. Lépe jsme kombinovali a Spartu přitlačili. Chyběla nám pouze lepší finální a předfinální fáze, proto jsme si další vyložené příležitosti nevypracovali. Ve druhém poločase se nám povedlo hned v úvodu vstřelit 2 branky, které byly logickým vyústěním naší aktivity. První branka padla po krásné individuální akci Klímy a druhá po nacvičeném rohovém kopu. Utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou, až v 74. minutě jsme udělali skupinovou chybu a soupeř z první vážnější situace snížil. Poté měla Sparta ještě jednu situaci, kdy nebezpečnou příležitost zneškodnil Kolář. Utkání jsme pak už v klidu dotáhli do vítězného konce. Získali jsme ztracené body z domácího utkání s Jabloncem, což nás těší. Mužstvo musíme pochválit." okomentoval utkání asistent trenéra Bronislav Bruzl.