Vysočina proti Dukle počtvrté nevyrovnala
Miroslav Fuks, 6.11.2009
Vysočině se domácí podzimní loučení nepovedlo. Neprodloužila sérii bez prohry a ani na pátý pokus Duklu Praha nezdolala. V zápase doplácela na fatální chyby brankáře Wintera a obrany a hned čtyřikrát prohrávala o jeden gól! Třikrát stihla poměrně rychle vyrovnat, ale počtvrté jí už nebylo přáno. Výsledkem 3:4 (2:2) jihlavští fotbalisté potvrdili, že disponují nejlepším útokem v lize, ale zároveň mají jednu z nejhorších obran.
| 15.kolo ligy, pátek 6.11.2009 | ||
|---|---|---|
| FC Vysočina Jihlava | FK Dukla Praha | |
![]() | 3:4 (2:2) | ![]() |
| Branky: 26. Krutý, 41. Mešanovič, 72. Karlík - 21. Chigou, 34. Vrána, 67. Vrána, 74. Kulvajt.
ŽK: Penc, Caha - Gedeon, Vorel, Kučera, Vrána, Kulvajt. Rozhodčí: Matějek - Jiřík, Szarowski. | ||
| Winter - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha (61. Gába) - Vydra (62. Veselý), Karlík, Gruber (88. Korčián), Krutý - Mešanovič, Tecl | Diváci 1150 | Rada - Hašek, Kučera, Vorel, Mičič (78. Macháček) - Gedeon - Malý, Hanousek - Vrána, Chigou (71. Svatonský), Kulvajt (90. Berger) |
Kouč Luboš Urban na domácí utkání do základu opět nasadil Vydru a na lavičce zůstal Veselý. Zároveň se do sestavy vrátili uzdravení Gruber a Winter místo Šislera a Štěpanovského.
Do utkání vstoupili aktivněji hráči Jihlavy, už po šesti minutách trefil tyč Radovy branky Mešanovic a po čtvrthodině vyrazil střelu Karlíka gólman Dukly na roh. Paradoxně ale jako první skórovali hosté. V 21. minutě totiž nedokázal gólman Winter zachytit snášející se míč, útočník Chigou ho snadno přehlavičkoval a trefil přesně mezi na čáře hlavičkujícího Pence a břevno. Dukla šla poprvé do vedení. Pražané se ale radovali z vedení jen necelých pět minut, protože ve 26. minutě se k exekuci trestného kopu z hranice vápna postavil Peter Krutý a svojí skvělou levačkou nedal Radovi šanci. O dalších osm minut už ale byla veselejší zase Dukla, když povedenou akci zakončil přesně Vrána. O tom, že do kabin půjdou týmy za vyrovnaného skóre se postaral Muris Mešanovič, který čtyři minuty před koncem prvního poločasu po rohovém kopu propálil vše, co mu stálo v cestě včetně gólmana Rady.
Skóre jako na houpačce pokračovalo i ve druhém poločase. Dukla byla v jeho úvodu aktivnější a opět do vedení je poslal svojí druhou trefou Pavel Vrána, který využil druhé hrubé chyby gólmana Wintera po rohovém kopu. Dukla ovšem nedokázala své vedení udržet ani potřetí. V 72. minutě totiž brankář Rada centr Krutého vyboxoval jen k Veselému, který ho vrátil do vápna, kde ho z voleje přesně trefil Karol Karlík. Potřetí tak bylo vyrovnáno! Drama jako od Shakespeara nakonec rozluštil Tomáš Kulvajt, který pouhé dvě minuty po jihlavském vyrovnání vstřelil i čtvrtý gól Dukly. Střelu Svatonského sice Winter bravurně vyrazil, ale v Kulvajt v obtížné situaci dokázal hlavou míč dostat do branky. Závěr přinesl pouze platonický tlak zdeptané Vysočiny.
Související odkazy:
On-line přenos: ZDE
Předzápasový rozhovor: Urban se na zápas proti Dukle velice těší
Představení soupeře: FK Dukla Praha
Související video
- PÁ 6.11. - Dukla Praha - gól Karlík | Přehrát video
Další roh Krutého, který Rada vyboxoval k Veselému, ten ho vrátil do vápna a zde našel přesný volej Karlíka. Ten tak vyrovnal na 3:3 - PÁ 6.11. - Dukla Praha - gól Mešanovic | Přehrát video
Roh Krutého se znovu odrazil k jeho exekutorovi a následný odražený míč přistál přesně na nechytatelný volej Murise Mešanovice. - PÁ 6.11. - Dukla Praha - gól Krutý | Přehrát video
Perfektně zakroucený přímák Petera Krutého z hranice šestnáctky - PÁ 6.11. - Dukla Praha - pozápasové ohlasy | Přehrát video
Domácí zápas proti Dukle Praha hodnotí Václav Winter, Karol Karlík a trenéři Günter Bittengel a Luboš Urban.
Více videa naleznete v Ježour TV
Fotografie ze zápasu:





























