25.10.2009, Miroslav Fuks

„Béčko“ veze z Olomouce zasloužený bod

„Béčko“ veze z Olomouce zasloužený bodJihlavskému „B“ týmu se v posledních kolech MSFL daří. Po drtivé domácí výhře 7:0 nad Kroměříží dnes svěřenci kouče Josefa Vrzáčka uhráli zasloužený bod na půdě Sigmy Olomouc za remízu 0:0. Z jihlavského pohledu šlo o šestnáctý bod v aktuálním ročníku III. ligy. Náš tým tak náleží na 9. příčku soutěže.

Diváci: 105
Olomouc B: Blaha - Nuc, Murín, Hajčík, Vepřek, Lukšík (68. Hála), Caihame (76. Vašíček), Šichor, Schulmeister, Navrátil, Štetina.
FC Vysočina B: Krajíček - Benda, Filip, Naniaš, Cihlář - Vyskočil, Chlup (59. Peška), Karlík, Šisler - Simr, L.Procházka (78. R.Demeter).

V první šanci se v 9. minutě objevil Chlup, který z pětadvaceti metrů vyslal nepříjemnou střelu. Gólman Blaha míč vyrazil na roh. V 15. minutě se do gólové šance se dostal Brazilec Caihame. Po centru Navrátila z pravé strany se mu ale nepodařilo zkrotit rychlý míč. Šance Jihlavy z 31. minuty byla z kategorie obrovských. Z dobrých třiceti metrů napálil míč Michal Vyskočil. Jeho tvrdý projektil Blaha robinzonádou vyrazil. Vzápětí došlo ke stejné situaci i na druhé straně. K ráně z velké vzdálenosti se odhodlal exjihlavský Vepřek. Gólman Krajíček jeho pokus vyrazil na roh. Tečku za první půlí učinil tvrdý projektil Karlíka, který jen o pár desítek centimetrů minul Blahovu svatyni.
Do první vážnější šance druhé půle se dostal Šisler, který ani nadvakrát nedokázal prostřelit Blahu. V 50. minutě mohli domácí vést. Schulmeister sám unikal na Krajíčka, ovšem jeho střela mířila vedle levé tyče. Vyrovnaný a kvalitní duel pokračoval. Hosté byli blízko gólu v 71. minutě, kdy z půli hřiště nakopával míč před Blahu Benda. Jeho centr se snesl až na hlavu Filipa, který jen o centimetry minul pravou tyčku branky. V závěru mohly vítězství na svoji stranu strhnout oba celky. V 86. minutě se Šislerův centr po standardce dostal k Bendovi, ale jihlavský hráč nedokázal míč poslat do brány. Minutu před koncem nepřesně hlavičkoval domácí Vašíček.
„Oboustranně šlo o velice kvalitní výkon, viděli jsme nadstandardní zápas MSFL. Hráli jsme velmi dobře takticky, kvalitně jsme bránili a byli jsme nebezpeční i v ofenzívě. Škoda, že jsme nezužitkovali velké příležitosti po standardních situacích. Můžeme být spokojeni s hrou i získaným bodem,“ řekl po utkání trenér Josef Vrzáček.