26.05.2012, Miroslav Fuks

Vysočinu na Bohemians srazily penalty

Vysočinu na Bohemians srazily penaltyFotbalisté FC Vysočina zakončily druholigový ročník 2011/12 stejně, jako ho zahájily. Tedy porážkou s Bohemians Praha. Na Střížkovském stadiónu jihlavský tým rozhodně herně nepřesvědčil, navíc pykal za dvě penalty nařízené už v prvním dějství. Kouč Roman Pivarník tak musel při své tečce za jihlavským působením skousnout porážku 2:0 (2:0)

Bohemians PrahaBohemians Praha
30.kolo, sobota 26.5.2012, 17:00
2:0
(2:0)

Góly: 11. Šisler (pen.), 35. Škoda (pen.)
ŽK: Veselý, Uvarenko, Mešanovic
Rozhodčí: Lerch – Pospíšil, Makovička
Diváci: 500
Bohemians Praha: Winter V. - Macháček P., Drsek P. (90. P.Hájek), Penc J., Lencevič D., Križan M. - Fenyk T., Janda P (90. J.Hájek), Dorotík R. (72. Hodas J.), Šisler J. - Škoda M.
FC Vysočina: Uvarenko – Veselý, Halama, Tlustý (65. Komárek), Gavrič – Vaculík, Jungr, Velický (84. Karlík), Mešanović (46. Helísek) - Tecl, Sedláček.

Jihlavský lodivod se v utkání musel obejít bez zraněných Kučery, Oberta, Šilingera a též bez gólmana Blažka, jenž pro tento duel dostal volno. Poprvé tak na jaře nastoupili v základní sestavě Veselý a v brance Uvarenko. V sestavě Bohemians nastoupili hned tři exjihlavští fotbalisté – Winter, Šisler a Penc.

V první šanci se v 7. minutě ocitl rychlonohý Mešanović, ovšem gólman Winter jeho průnik dokázal zastavit. Ve chvílích, kdy byla Vysočina nebezpečnější, přišla jako blesk z čistého nebe penalta. Janda si zaběhl za Veselého, byl ve vápně sražen a sudí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně v 11. minutě proměnil Šisler – 1:0. Domácí byli při chuti a ve 28. minutě zhatil jejich druhý gól výborným zákrokem Uvarenko po střele Šislera, kterého ideálně vyzval Dorotík. Na druhé straně se v 31. minutě ocitl v dobré pozici Sedláček po přihrávce Vaculíka z pravého křídla. Winter však skvělým zákrokem dokázal vyrovnání zabránit. Ve 34. minutě překvapil sudí Lerch další penaltou v domácí prospěch. Nařídil ji poté, co Šisler ve vápně z blízka nastřelil ruku Halamy. K pokutovému kopu se tentokráte postavil Škoda a ani ten nedal Uvarenkovi šanci – 2:0. Zbytek první půle přinesl snahu hostí, ovšem bez nadějné gólové pozice.

Střížkov si ve druhé půli užíval vedení a dostával se do šancí. Ve 47. minutě šel Macháčkův centr přímo na hlavu Šislera, který hlavičkoval těsně vedle tyče! I v dalších minutách končily akce Vysočiny u vápna a centry v rukavicích Wintera. To však nijak neubíralo na náladě kotli fanoušků FCV, kteří po celé utkání zpívali chorály, povzbuzovali a vyvolávali jednotlivé hráče. V 60. minutě Jandovu tvrdou střelu reflexivně vyrazil Uvarenko a připsal si tak další skvělý zákrok. O 2 minuty se znovu vyznamenal po střele Šislera, kterému nahrál Janda. Minuty patřící domácímu celku završil Križanův centr, který Uvarenko vytěsnil na tyč. Vysočina se v poslední dvacetiminutovce herně zvedla, ale v posledním kole jí nebylo přáno. Naopak v 79. minutě se Fenyk dostal po pěkné kombinaci k vápnu, přihrál na Šislera, ale ten další z řady šancí neproměnil. Jihlava se v 82. minutě pokusila o korekci stavu, jenže ani Vaculíkova střela Winterovi nenadělala větší problémy. Hosté mohli v závěru alespoň snížit, to by však musel sudí odpískat pokutový kop za ruku ve vápně. Neučinil tak a na skóre se už nic nezměnilo.

1.kolo | FC Vysočina - Bohemians Praha | 0:3
30.kolo | Bohemians Praha - FC Vysočina | 2:0