29.10.2017, Miroslav Fuks

Vysočině dobrý výkon v druhé půli na bod nestačil

Vysočině dobrý výkon v druhé půli na bod nestačilMladá Boleslav ve 12. kole HET ligy potvrdila úlohu velkého favorita a porazila FC Vysočina 2:1 (1:0). Ve druhé půli se však musela mít hodně na pozoru před ofenzivní aktivitou Vysočiny, jejíž hra ve druhém dějství doznala výrazného zlepšení. Skóre utkání otevřel Mebrahtu, deset minut před koncem zvýšil Stronati, ovšem Jihlava dokázala vzápětí snížit díky trefě Nikolase Daníčka. Tento gól však ze strany hostů zůstal jediným přesným zásahem v utkání.

Rozhodčí: Lerch - Kotík, Moláček
Ml. Boleslav: Agajev - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl (70. Mingazov), Matějovský (78. Mareš), Fabián - Mebrahtu (89. Magera). Náhradníci: Vejmola – Levin, Chramosta, Takács.
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový – Vaculík (46. Daníček), Urblík (66. Záviška) – Fulnek, Dvořák, Popović (74. Rabušic) – Ikaunieks. Náhradníci: Rakovan – Vedral, Pecháček.

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu s Bohemians učinil dvě změny v sestavě, když místo Mišůna a Zoubeleho nastupují Nový a Dvořák.

Zápas od rána provázely dohady, zda se s ohledem na intenzivní vítr, který zasáhl celé Česko, odehraje. Před utkáním se však vítr v Mladé Boleslavi docela umoudřil a tak se hrálo „pouze“ v chladu a za vytrvalého intenzivního deště. Domácí se od prvních minut tlačili do útoku. Jako první zkoušel vystřelit ve 3. minutě Rada, ovšem výrazně minul. V 9. minutě obraně unikl Mebrahtu a do šance uvolnil Přikryla, ovšem u něj byli včas obránci i zasahující Hanuš. Chvíli poté k dalekonosné střele natáhl Ikaunieks, ovšem jeho tečovaný pokus skončil jen na rohu. První velkou šanci měli ve 22. minutě domácí, když Přikryl posunul hlavou míč do vápna na Mebrahtu, jenž vystřelil z první, ovšem Hanuš jeho pokus dokázal vyrazit. O tři minuty později se po centru Pauscheka dokázal otočit s míčem Rada, ale ve složité pozici přestřelil. V 31. minutě měla velkou šanci i Vysočina, když Fulnek z křídla našel ve vápně Ikauniekse, jenž pálil pohotově, ale těsně vedle. V 32. minutě Rada lajdácky naložil s možností, když se před ním z hranice vápna okrývala jihlavská branka. V 33. minutě šli domácí do zaslouženého vedení, když Fabián hlavou posunul míč mezi stopery na rozběhnutého rychlíka Mebrahtu, jenž se při nájezdu proti Hanušovi nemýlil – 1:0. V 38. minutě to domácí kanonýr zkoušel pohotově z hranice vápna, ale jeho technický pokus letěl metr nad. V 41. minutě Vysočina rozehrála standardku, na jejímž konci byl Urblík, jenž zakončoval z nadějné pozice. Bohužel napálil jen jednoho z domácích hráčů. První dějství tak skončilo vedením domácího favorita.

Hosté do druhé půle připravili střídání, když Vaculíka nahradil Daníček. A začali aktivně, když se ve 47. minutě dostal z vápna k nepřesnému zakončení kombinace Urblík. Na druhé straně v 50. minutě po rohu hlavičkoval nad břevno Fabián. V 58. minutě se ke střele dostal Matějovský, Hanuš míč jen vyrazil a Kryštůfek odkopával do zámezí. Po hodině hry Dvořák uvolnil Ikauniekse, jenž se vlevo prosadil přes beka, ovšem jeho střílená přihrávka ze strany se před brankou neujala. V 68. minutě se ke střele z šestnáctky dostal Dvořák, ale získal jen roh. V 71. minutě se od Daníčka dostal míč k zakončení k Záviškovi, jenž balón z první trefil, ale našel jen připraveného Agajeva. V 75. minutě si Mebrahtu zaběhl za obranu, Hanuš proti němu vyrazil, u míče byl později, ovšem domácí hrot byl vytlačen do strany k centru, který si nakonec poněkud krkolomně našel cestu do Hanušových rukavic. V 77. minutě měl tentýž útočník černé pleti vyloženou možnost po přihrávce Mingazova, jenže z bezprostřední blízkosti nastřelil jen Hanuše. Zanedlouho si na jihlavském strážci branky vylámal zuby i Matějovský. V 80. minutě Hanuše z úhlu nepropálil ani Mingazov. Dobré minuty Mladé Boleslavi v 81. minutě završil Stronati, jenž se se ve vápně otočil s přihrávkou od Mingazova a podél Hanuše zvýšil na 2:0. Hráči v modrém však nerezignovali. O minutu později zleva odcentroval Fulnek a našel ve vápně Daníčka, jenž se z voleje trefil přesně k tyči – 2:1. V 90. mohl po přihrávce Mingazova zvýšit Magera, ale Hanuš jeho střelu vytěsnil na roh. Jihlavě v závěru nebylo možné upřít snahu, ale do šance, který by jí umožnila pomýšlet na remízu, se nedostala a tak všechny body zůstaly v Mladé Boleslavi.

12 | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 2:1
26.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 0:0